Дерибан біля Київського моря

29.08.2014  10:35 __ Олександр Баланюк

Берег Київського моря – ласий шматок для забудовників. Із Вишгорода до столиці –  з десяток кілометрів.

Під прицілом забудовників опинилося лісопаркове господарство. Тут днями почалася масштабна рубка лісу.

 

За словами депутата міської ради Вишгорода Олексія Момота, який був на місці події, забудовник дуже поспішає: екскаватор риє котлован, а будівельники туди одразу заливають цемент.  

Раніше ця територія була в користуванні Києво-Святошинського лісопаркового господарства. Нині ж вона перетворилася на 4 ділянки під забудову. Коли це сталося – треба ще добре пошукати.

На запит нардепа Ярослава Москаленка виконком передав протокол рішення міської ради від 27 грудня 2013 року. Саме тоді в Києві у самому розпалі тривала Революція гідності.

 
 
 

За словами Момота, питання про виділення землі у Києво-Святошинському лісопарковому господарстві внесли безпосередньо на засіданні сесії Вишгородської ради. Воно було 81-шим у порядку денному.

"Чи то депутати були дуже втомлені після довгого засідання, чи з якихось інших причин, але поява цього питання, проект якого навіть не всім депутатам видали на руки, не викликала особливих заперечень. Поодинокі зауваження про порушення процедури та норм регламенту ради міським головою прийняті до уваги не були. Питання про голосували", - розповів депутат Олексій Момот

У офісі Києво-Святошинського лісопаркового господарства телефоном підтвердили, що це була їхня територія, але відзначили, що у 2008 році її було включено до меж міста, як паркову зону.

Про вирубку і заливання бетону лісники кажуть, що нічого не знають. Про всяк випадок, ми надіслали й офіційний запит. Тож чекаємо на офіційну відповідь.

Тепер про долю ділянок, "звільнених" від лісу. Вони були виділені за стандартною схемою, що діє на Київщині – на підставних осіб.

Дві з чотирьох ділянок вже перепродали, і саме тут йде забудова. Як повідомив один з нових власників, за ділянку площею у 10 соток заплатив 60 тисяч доларів.

Він приїхав на свою ділянку, коли обурена вишгородська громада зібралася з’ясувати, хто планує дерибанити їхній ліс.

Зі свого боку він вини не бачить: "Я приїхав у звичайне агентство нерухомості, мені показали ділянку, ціна мене влаштувала, от і купив. У мене всі документи в порядку", - відстоює свою позицію новий власник вишгородського лісу.

Щоправда, новий господар не потурбувався перевірити, чи були в порядку документи в попереднього власника. 

Вишгородчанка М. (ім’я просить не називати) стала щасливою власницею земельної ділянки, але про це дізналася лише зараз. Каже, що раніше подавала заяву і докладала до неї необхідну документацію, але тоді  їй у мерії повідомили, що землі у місті нема.

Це перший випадок, коли дерибан викрито до того, як встигли перепродати всі ділянки наступним власникам, як те передбачає схема.

За словами опозиційних міських депутатів, зараз у міськраді фактично створена промерська більшість (мера Віктора Решетняка), яка лобіює інтереси забудовників.

Мер Вишгорода Віктор Решетняк

Домовленостями займається депутат Вишгородської ради Олексій Поліщук. Саме його днями міський голова Києва Віталій Кличко призначив в.о. директора департаменту земельних ресурсів Києва.

 
 

Олексій Момот вказує на один факт:  "Цікавий момент мав місце кілька днів тому. Як тільки почалася безпосередня вирубка дерев, люди почали активно це обговорювати і обурюватися в одній із соціальних мереж. Буквально наступного дня зазначені земельні ділянки зникли з публічної кадастрової карти України. Ресурс наче і державний, а хтось керує ним в ручному режимі, дивно!"

 

Згідно з генпланом міста, відведена територія згідно з наказом Державного комітету України із земельних ресурсів N 548 від 23.07.2010, відноситься до земель рекреаційного призначення, зокрема "земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст…".

А отже, під час відведення зазначених ділянок міська рада також порушила вимоги Наказу Мінрегіонбуду № 105 від 10.04.2006 і  ЗУ "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах".

 

Варто зауважити, що на генплані білими лініями показані справжні межі Києво-Святошинського лісопаркового господарства, а червоними – куди їх перенесли.

 
Нова межа позначена стовпчиками 

Тобто, коли в країні тривала Революція Гідності, а люди тяжко переживали анексію Криму, мер Вишгорода разом зі своєю командою, як і в сусідніх населених пунктах, незаконно рубали ліс.

Ямки від стовпчиків на "старій межі" свідчать, що межу таки перенесли 

Анексія частини земель лісопаркового господарства не пройшла непомітно. Коли лісники переносили стовпчики вглиб лісу, на місці зібралися вишгородські активісти.

 Збори місцевих жителів

Є прецедент, коли громада стала на захист лісу і вистояла. Це сталось 5 років тому, коли у селищі Коцюбинське та в Києві піднялася вся місцева громада проти вирубки лісу. Активісти не полишають цю справу вже понад 5 років.

Звісно, це довго, але ж і результат є – Біличанський ліс живий, і поки його не вирубали. Більше того, нині є указ про створення на цій землі нацпарку.

Натомість у вишгородському лісі вже екстрено вирили котловани і заливають бетон.

Проте ліс ще можна врятувати.

Вишгородська громада вже назбирала близько тисячі підписів проти вирубки лісопаркової зони. Усі свої підписи вони долучили до звернення до Генеральної Прокуратури. Своє звернення надіслав в ГПУ і депутат-мажоритарник з округу, до якого входить Вишгород, Ярослав Москаленко.

Паралельно активісти поінформували про ситуацію, що склалася навколо вишгородського лісу, іншого депутата-мажоритарника – Володимира Ар’єва. Він також обіцяв долучитися до відстоювання правди.

 

Олександр Баланюк, активіст, депутат Вишгородської міської ради

powered by lun.ua