КМДА. "Цілком таємно"

19.08.2014  09:14 __ Анатолій Октисюк

Прийняття закону "Про доступ до публічної інформації" по праву вважалося найбільшою перемогою громадянського суспільства за часів правління Віктора Януковича. Доступ до публічної інформації став вузькою шпариною для журналістів, аналітиків і громадських діячів, що давала прямі можливості здійснювати резонансні викриття та корупційні розслідування за участю чиновників усіх рівнів.

30 травня Київська міська державна адміністрація закрила інтернет-доступ до публічної інформації. Листи компаній та організацій, звернення бізнесменів, інші вхідні та вихідні документи тепер неможливо завантажити зареєстрованим користувачам.

Понад два місяці в європейській столиці, де відбулася Революція гідності, порушується право громадян на доступ до публічної інформації в інтернет-мережі. Чому на сайті міської ради Варшави в онлайн режимі можна знайти всі документи, а в нас не можна?

Розпорядники інформації в КМДА пояснювали своє рішення технічними несправностями системи обліку публічної інформації й обіцяли оперативно вирішити цю проблему. Згодом була висунута версія про те, що відкрита публічна інформація містить персональні дані організацій, що суперечить закону "Про захист персональних даних". Невже важко замалювати персональні дані юридичної чи фізичної особи, відсканувати та розмістити інформацію в системі публічних даних?

В управлінні інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації КМДА в телефонній розмові пояснили, що публічну інформацію можна отримати лише шляхом запиту на публічну інформацію у відповідності до чинного законодавства. Самі чиновники не знають, коли запрацює система доступу до публічної інформації в мережі інтернет.

Саме за цей напрям роботи в КМДА буде відповідати керівник апарату Володимир Бондаренко. Новоспечений чиновник задекларував, що головними пріоритетами в його діяльності буде забезпечення права громадян на доступ до публічної інформації, розвиток електронного урядування та мінімізація бюрократичних процедур.

Вирішення проблеми доступу до публічної інформації – це хороший шанс управлінцю проявити себе та показати ефективним керівником.

Відсутність онлайн-доступу до публічної інформації значно ускладнює процес моніторингу за діями та рішеннями столичної влади. Набагато складніше готувати бюрократичний запит щодо точкової проблеми й чекати на відповідь від розпорядника інформації.

Старі правила гри та непрозорі політичні маневри більше не пройдуть.

Оскільки суспільство змінилося й виросло, забезпечення прозорості та гласності дій столичної влади має стати першочерговим для Віталія Кличка.

 

Анатолій Октисюк, політичний експерт Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), спеціально для УП

powered by lun.ua