Не хочуть! Змусимо?

11.09.2013  14:05 __ Олександр Федоренко

Чи сподобалося б вам, якби у вашому домі господарювали чужі люди? Або гості, які приїхали на 2 дні, та без вашої згоди влаштувалися жити у вашому помешканні?

Напевно, що ні.

Давайте згадаємо, що Київ – спільний дім усієї столичної громади. Та чомусь у ньому й досі порядкують "гості" – міська рада, повноваження якої закінчилися ще 2 червня.

А при кожній спробі забрати ключі, громада натикається на кордони "Беркута", веселих хлопців у спортивних костюмах і добровільно-примусових бюджетників, які за деревами лісу не бачать.

3 вересня Київський апеляційний адміністративний суд фактично легалізував діяльність нелегітимної Київради: розглянувши апеляційні скарги на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 9 серпня 2013 року, залишив їх без задоволення, а постанову окружного суду – без змін.

Схоже, підмочену репутацію вітчизняної Феміди вже не врятує жоден плямовивідник.

А днями в інформаційному просторі з’явилися повідомлення про чергове засідання Київради. Цього разу йтиметься ніби то про страхову медицину.

І влада знову кричатиме, що це вкрай соціальне питання, і знову збере під стіни Київради бюджетників, побудує кордон з "Беркута" і найме хлопців у спортивних костюмах, спонукаючи активістів і нардепів знову штурмувати мерію, яка нібито належить громаді.

І так може тривати безкінечно.

Тому, щоб там не освячувала українська судова система, єдиний вихід із ситуації, що склалася – це вибори. Призначити їх Верховна Рада, що знову зібралася після канікул, повинна якнайшвидше.

Як зробити, щоб вибори у Києві відбулися цього року? На сьогодні реальними я бачу кілька шляхів.

Найкращий і найкоротший – вийти на вулиці якомога більшій кількості киян. Маємо наразі повну узурпацію влади. А отже, мусимо повставати, аби захистити демократію і своє конституційне право – обирати.

Опозиція має використати всі можливості тиску у парламенті. Аби домогтися розгляду питання і призначення виборів найближчим часом, з тим, щоб вони відбулися ще цього року.

Блокування парламентської трибуни навряд чи буде ефективне, з огляду на практику виїзних засідань. А от неголосування опозиційних фракцій, особливо зараз, коли чимало питань не можуть бути ухвалені без голосів опозиції, могло б сприяти призначенню позачергових виборів.

Прискорити призначення виборів у Києві може і втручання у цей процес Європейського Союзу. Напередодні підписання угоди про Асоціацію, вірогідність того, що до думки Європи прислухаються, зростає. І призначення виборів у п’яти проблемних округах тому підтвердження.

Ну і передовсім, потрібно якомога ширше інформувати людей, про те, що їхня байдужість обертається для них їхнім же пограбуванням.

Олександр Федоренко, голова ГО "Муніципальна ліга Києва", для УП

powered by lun.ua