Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/51bb05adb11bc/
Українська правда
Київ

Інноваційні мильні бульбашки Попова

14.06.2013  14:59 __ Олександр Дядюк

Владою Києва широко розпіарено такий собі супер-пупер інноваційний проект, у порівнянні з яким тускніють навіть американська "Силіконова долина" та російське "Сколково, а саме – "Створення інноваційного парку "БІОНІК Хілл".

Згідно утвореному шуму - це просто чудо – робочих місць буде створено тисячі, Білл Гейтс ридає разом із збанкрутілим Майкрософтом, а грошенят у бюджет Києва потече стільки, що дівати буде нікуди.

Як киянин, я неймовірно зрадів таким перспективам, проте, бентежило одне "але" - я ніде не міг знайти належне обґрунтування всім цим райдужним картинам "світлого майбутнього".

Не знайшовши таких доказів, я звернувся до першоджерела – сайту цього проекту  на якому розміщена його офіційна презентація, яку можна вільно скачати.

На сторінці 55 наведено данні про те, що має бути збудовано. Я обрахував структуру цільового призначення площ, що будуть збудовані.

 

Проект презентовано не просто як інвестиційний (бо таких проектів у Києві сотні), а саме як інноваційний.

Згідно ст. 1 Закону України "Про інноваційну діяльність" - інноваційний продукт - результат науково-дослідної і (або) дослідно-конструкторської   розробки,   що   відповідає   вимогам, встановленим цим Законом.

Але хіба є інноваційним, проект, у якому для створення інноваційного продукту відводиться аж 4 % площ і то без жодних гарантій того, що після завершення будівництва їх не продадуть під офіси, а дійсно розмістять університет чи наукові лабораторії?

Так само як немає жодних гарантій того, що в 12,2 % начебто виробничих площ будуть розміщені виробництва надсучасних комп’ютерних чіпів, а не столярний цех, чи хімчистка (у Києві безліч випадків коли починали будувати начебто фонтани і аквапарки, але потім чомусь будувались житлові багатоповерхівки і торгові центри).

Виникає питання – а для чого взагалі тоді була потрібна вся ця "інноваційна" лапша?

Відповідь дуже проста - якщо всі інші київські забудовники зовнішні інженерні мережі будують за власний рахунок, то згідно рішення Київради від 08.02.13 № 3/9060 "Про бюджет міста Києва на 2013 рік" на будівництво дороги і інженерних мереж до цього приватного "котеджного містечка" має бути вбухано 216,7 млн. грн. наших, киян, бюджетних коштів.

Тобто "інноваційний міф" вмалювали з єдиною метою – видурити з Київського бюджету ці 216 млн.

Це майже вдвоє більше ніж на капітальний ремонт всього житлового фонду міста чи майже вдесятеро більше чим на оздоровлення та відпочинок дітей на 2010-2013 роки.

При цьому – відсутні будь які юридичні механізми відповідальності, що якщо забудовник потім не створить там нічого інноваційного, а продасть всю збудовану нерухомість під офіси "купи-продайок", то якось вдасться з нього повернути ці 216 млн. бюджетних гривеників. Жодних гарантій і механізмів.

Але, самим страшним, для нас, киян є те, що кошти громади міста мають бути витрачені у забудову, яка взагалі до Києва немає жодного відношення!!! І що ще гірше, в подальшому призведе до різкого зменшення податкових надходжень у міський бюджет.

Справа в тому, що дійсно, в свій час, ця земельна ділянка виділялась сумнівним рішенням Київради, проте, як слідує з листа Коцюбинської селищної ради від 23.05.13 № 04.24/6 – в 2010 році, рішенням Селищної ради смт. Коцюбинське, Київської області, від 15.09.2010 № 153 "Про затвердження Генерального плану смт. Коцюбинське", вказана земельна ділянка була віднесена до земель цього селища. Це рішення було оскаржене прокуратурою в судах, проте вищі судові інстанції України прокуратурі в задоволенні позовів відмовили, а рішення селищної ради смт. Коцюбинське залишили в силі.

Чим, остаточно узаконили його. Тобто, з 2010 року ця ділянка не є Київ.

Те, що у міста відкусили шмат землі, нам не подобається, але є рішення вищих судових інстанцій і вони остаточні і нікуди тут не дінешся. Проте, в бюджеті маленького селища Коцюбинське таких величезних коштів для халяви просто немає, тому "чисто по наглому" їх вирішили "потягти" у сусіднього Києва. На таких же самих "правових підставах" могли і з бюджету Харкова чи Одеси. Молодці – Остап Бендер відпочиває.

І це ще не все. Згідно п.63.3, ст. 63 Податкового кодексу України всі фірми, які переїдуть з Києва у Коцюбинське, повинні будуть стати на податковий облік у Київській області – і саме туди сплачувати податки. А враховуючи, що фірмам, які будуть там зареєстровані ще й збираються надати податкові пільги, то на податковий облік туди можуть переєструватись не лише ті фірми, які переїдуть туди з Києва, але і багато фірм, які фактично навіть і не переїжджатимуть.

Таким чином, реалізація цього проекту може призвести лише до суттєвого скорочення податкових надходжень до київського бюджету.

Ви скажете, що не можна витрачати бюджетні кошти у проекти, які містять виключно приватний, а не громадський інтерес – так то простим смертним неможна, але якщо проект "мутить" реальний пацан з депутатською корочкою партії регіон, наприклад Вася Хмельницький, то йому можна.

І напевно через це та через те, що з 216 халявних бюджетних мільйонів можна немало виділити "на вдячність" чиновникам, під цю аферу підписались досить "поважні" люди – уряд, Держінвестпроект України і Київська влада і це не дивлячись на те, що "прожект" відверто мутний і шкідливий для Києва.

Ну я розумію чого сюди вписався Каськів із своїм Держінвестпроектом. Майже всі його "проекти" - це "мильні бульбашки" і всі – творча "переробка" бюджетного бабла, чого вартий лише один "Повітряний експрес". По ньому зрозуміло - він "по жізні" зіц-прєдсєдатєль.

І після того, як буде "пережовано" останній бюджетний мільйон і останній позичений долар, Касю зроблять цапом-відбувайлом і він ще багато років буде розказувати співкамерникам – "як він сидів при Керенському". Хоча можливі і гірші варіанти, включно до "безглуздого самогубства".

Але я ніяк не можу зрозуміти – навіщо в аферу "вписується" Попов, який начебто планує висуватись на мера і якому ця афера бонусів явно не принесе.

Шановний Олександре Павловичу, скажіть будь ластка – а хто Вам дозволив проводити якісь інвестиційні конкурси на забудову території - яка до Києва (а значить і До Вашої посадової компетенції), немає жодного відношення?

Хто Вам дозволив "тринькати" на це колосальні кошти, які належать не Вам, а громаді міста, і які ніколи не повернуться до бюджету? Хто дозволив лобіювати невигідний місту проект, який призведе до відтоку з міста платників податків і суттєвому зменшенню податкових надходжень?

Хіба ми, кияни, давали вам на це дозвіл?

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.