До Дня Незалежності столицею прокотилася хвиля масових отруєнь собак. Тварини переважно були стерилізовані, агресії не виявляли. Як свідчить опитування, проведене в телефонному режимі Спілкою вільних журналістів "Природа над усе", у злочинах проти тварин більшість людей звинувачують чиновників.
У парку "Феофанія" невідомі особи отруїли 11 собак – 6 дорослих і 5 цуценят, якими опікувалися волонтери. Це сталося напередодні Дня незалежності.
Дорослі тварини були стерилізовані, поводилися сумирно. Смертельними гостинцями нагодували не лише безхатченків, а й собак, закріплених за охороною парку.
Цуценят живодери поховали живцем під важкими бетонними плитами. Їхнє скавучання чули всі кияни, що прийшли у вихідні дні до Пантелеймонівського монастиря за духовною підтримкою та до святих джерел – за здоров’ям.
Безліч людей, у тому числі й діти, стали свідками мученицької смерті отруєних собак, що божеволіли від болю. Їхні трупи досі розкладаються на території парку, а вітер розносить монастирською територією запах тління.
Охоронець парку розповів волонтерам – це зроблено "за наказом Кабміну", тому що 8 вересня у "Феофанії" планується проведення широкомасштабної корпоративної вечірки на 3000 осіб.
У тому ж Голосіївському районі столиці, по вулиці Метрологічній, волонтери поховали 12 собак, яких невідомі кати нагодували смертельними дозами отрути.
Напередодні свята української державності у той же спосіб – через отруєння – вбили собак і в Гідропарку. Там отруєння відбуваються, як свідчать волонтери, регулярно та заплановано. За кілька тижнів активісти знайшли 20 трупів з ознаками смерті від отрути.
Викликали міліцію, однак правоохоронці проігнорували звернення громадян щодо проведення розслідування цих випадків. На звернення до вищих органів МВС відповідь не надходить вже більше місяця.
Інспектори Центру ідентифікації тварин, структура, що повинна надавати фахову пораду й допомогу у таких випадках, не виявляють ентузіазму. Весь тягар розслідування вбивств лягає на плечі волонтерів.
Скільки часу було втрачено, щоб упіймати, транспортувати, стерилізувати та виходити собак, а потім віддати їх на вірну смерть душогубам?
Що ж то за нелюди!
В Україні склалася згубна традиція: до свят – як державних, так і релігійних – труять вуличних собак, під роздачу потрапляють і хазяйські, траплялися випадки отруєнь дітей...
Прикметно, що до свята не прибирають сміття, не садять дерева, не ремонтують дороги та тротуари. "Невідомі" лише розсипають отруту та сіють смерть.
День Незалежності став днем тортур та смерті живих істот. Не варто забувати й про сльози та відчай людей, у яких ще не зовсім зачерствіло серце, про нервові зриви у дітей, які часто-густо стають свідками кривавих "зачисток".
Чия спотворена уява могла придумати ці репресії? Хто назве ім’я катів, хто їх покарає за злочин? Ставлячи різним людям запитання "хто винен?", отримуємо відповідь: влада, чиновники, бізнесмени.
Ті, що назвали себе хазяями життя і нав’язують людям свої жорстокі нелюдські звичаї. Результат: зростає ненависть до влади. Адже поки ми з вами ходимо на роботу, хтось у своєму владному кабінеті розписує кривавий сценарій, придумує "рецепти" очищення вулиць і дворів від усього живого: собак, котів, птахів, дерев, зелених газонів…
Вже й за кордоном на українців дивляться як на дикунів, бо там знають про підготовку до Євро в Україні, коли над гостинністю взяла гору жадібність, коли почуття патріотизму витіснила жадоба до наживи, а за фальшивими посмішками вбачався страхітливий вишкір гицелів-догхантерів.
Постає питання: чи може розраховувати на краще життя соціум, де примножується та підтримується жорстокість? Чому правоохоронні органи ігнорують закон про захист тварин від жорстокого поводження?
Напрошується невтішний висновок: владі потрібен саме такий народ: знелюділий від ненависті, з атрофією милосердя, депресивний, цинічний, нездатний на співчуття…
Анжеліка Комарова, голова Спілки вільних журналістів "Природа над усе", для УП