Столична влада знову взялася за землю. Цього разу – за ділянки, на яких розташовані однорівневі автостоянки і гаражі.
Київська міська адміністрація за дорученням її голови Олександра Попова підготувала та погодила проект рішення Київради "Про деякі питання передачі в оренду земельних ділянок та поновлення договорів оренди землі для розміщення автостоянок (паркінгів, майданчиків) та гаражів", яким, зокрема, пропонують ввести мораторій на відведення земельних ділянок для гаражно-будівельних кооперативів (ГБК) та стоянок киян-автовласників.
Ухвалення цього проекту Київрадою, яка вже перетворилася у виконавчий орган Попова та його адміністрації, означатиме знищення всіх гаражно-будівельних кооперативів, які не мають права власності на будівлі і споруди. Фактично йдеться про майже всі існуючі ГБК та паркінги.
Починаючи з 2006 року київська влада свідомо гальмувала процес оформлення земельних ділянок у користування та нахабно захоплювала деякі з них, на яких розташовувалися автостоянки, а потім передавала землю під забудову комерційним структурам.
Далі почалося зазіхання створеного владою монополіста, комунального підприємства "Київтранспарксервіс" на земельні ділянки автостоянок киян-автовласників, що супроводжувалося перевірками прокуратури та податкової ГБК і паркінгів.
Це була реакція на лист-звернення Попова до прокурора Києва Анатолія Мельника з приводу "незаконного використання земельних ділянок під розташування та експлуатацію паркувальних майданчиків і автостоянок в місті Києві".
Тепер же фактично планують загарбати земельні ділянки, якими кияни-члени ГБК та автостоянок користуються десятками років, офіційно за них сплачують, вкладають в їхнє облаштування власні кошти, мають офіційно зареєстровані статути та рішення райвиконкомів про землекористування, але не мають договорів оренди землі (або їхній термін закінчився), бо влада не давала їх оформити.
Цікаво, що згідно з проектом рішення, "земельні ділянки, на яких відповідно до програм соціально-економічного розвитку міста або інших цільових програм, передбачається будівництво багатоповерхових паркінгів або розміщення автостоянок, надаються в користування КП "Київтранспарксервіс".
Виникає запитання: а як же права киян, які є членами ГБК та автостоянок?
Схоже, нинішню міську владу це не цікавить. У неї інші інтереси – "стратегічні", адже можна отримати земельні ділянки, привабливі для забудови, і розпорядитися ними в своїх інтересах.
Правда, передвиборча ситуація може тимчасово повернути сценарій в інший бік.
Не виключено, що нещодавно створена в стінах КМДА "незалежна" громадська організація по захисту прав автовласників Києва в особі її організатора і керівника пана Бутусова гучно, на спеціально організованому мітингу або через масовий збір підписів зацікавлених киян звернеться до Попова з проханням не допустити ухвалення ганебного рішення про мораторій.
І тоді столичний градоначальник "титанічними зусиллями" не допустить ухвалення ініційованого ним самим рішення. Він "врятує" гаражі і автостоянки киян від себе самого і своєї ж адміністрації! Така собі передвиборча вистава.
А щоб уникнути цієї "вистави", треба вже сьогодні вирішити питання отримання ГБК та автостоянками киян-автовласників документів на право користування земельними ділянками, що належать їм. Пан Попов як водій мав би це розуміти…
Людмила Закревська, депутат Київради від фракції "УДАР", для УП