Київ завжди вважався одним із найзеленіших і найбільш екологічно чистих міст планети. "Зелене місто", "місто посеред парку", "місто парків" – усе це про Київ.
Вважався. Колись.
Тому що все перераховане було актуально для столиці десь років 40-50 тому. Відтоді в місті сталося дуже багато змін. І більшість із них – далеко не на краще.
Київ став значно менш зеленим, а кількість парків катастрофічно зменшується. Деякі зелені зони зникли взагалі, деякі сильно зменшилися в розмірах. Натомість наше давнє місто постійно мордується численними новобудовами.
У ситуації, яка склалася, є, щонайменше, два серйозні негативи.
По-перше, руйнується образ стародавнього міста, сформований тисячолітньою історією Києва. По-друге, від тотальної забудови столиці страждають кияни, комфорт яких мав би бути ключовим пріоритетом роботи міської влади. І ризики, що із цим пов'язані, не можна звести до загальних фраз про те, що в перенасиченому транспортними та промисловими викидами місті без достатньої кількості зелених зон скоро буде нічим дихати.
Питання недоцільної забудови – це ще й питання якості життя в Києві. Зелені легені міста – це запорука здоров'я, дозвілля та відпочинку киян – від найменших мешканців столиці до літніх людей.
І чи хочемо ми, невпинно розширюючи житлово-комунальний простір – щоб Київ у підсумку перетворився з "міста парків" на кам'яні джунглі? Ніхто з киян насправді цього не хоче.
Тому за збереження зеленого Києва ми мусимо боротися разом.
І не пікетами та демонстраціями – а впевненою, компетентною принциповою життєвою позицією, спрямованою на захист своїх законних прав. Ми маємо щоденно та постійно протидіяти спробам перетворення української столиці на "полігон" для будівництва житлових комплексів.
Зокрема, мною як депутатом Київради було ініційовано рішення надати статус скверу зеленій зоні між будинками по вул. Єреванська, 20-16А у Солом'янському районі, де планується будівництво чергового житлового будинку.
Жителі Солом'янки рішуче проти цієї забудови, адже в зеленій зоні постійно відпочивають молоді мами з дітьми, там проводять час літні люди, збираються представники творчих професій та студентство. Будівництво нового житлового будинку позбавить Солом'янку цього природного центру дозвілля.
Згаданий будинок планується зводити для працівників СБУ. І гроші з людей інвестори вже зібрали. Тому питання будівництва "зависло в повітрі".
Сесія Київради, на якій розглядатиметься відповідне рішення, відбудеться 15 липня. Депутати можуть вирішити конфлікт інтересів забудовників і солом'янців по-різному – як на користь бізнесу, так і на користь киян. Тому моє принципове завдання – домогтися повної заборони будівництва даного об'єкту.
Не слід забувати, що це прецедент: якщо забудовники виграють у киян зараз, то подібні проблеми виникатимуть постійно. І позбавлення киян права на зелене місто може стати правилом.
Тож давайте разом – упевнено, фахово й у законодавчій площині – боротися за надання зеленій зоні в Солом'янці статусу скверу, аби не допустити її забудови. Діятимемо за принципом малих справ: якщо вдасться зберегти зелену зону зараз – це вдаватиметься й надалі.
Із цього може початися наш спільний шлях до мети, яку можна сформулювати просто: зберегти за Києвом право називатися й, головне, – бути містом посеред парку.
Жанна Шафаренко, депутат Київської міської ради
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |