Учора мені довелось потрапити на засідання погоджувальної комісії спірних питань між громадськістю та замовником Генерального плану Києва.
Здається, багатьом киянам, які воюють із забудовниками та новим Генпланом Києва було би цікаво дізнатись, що насправді криється під "погодженням проблемних питань з киянами".
Дивлячись на 22 землевіведення, виставлені на розгляд комісії, важко не помітити, що більшість з них дійсно є найгучнішими земельними скандалами в Києві.
Тут і Жуків острів, і парк "Покал", скандальна вирубка на Дарниці, урочище "Бичок", "Протасів яр", Павловський сквер, зелена зона від Лівобережна до метро Чернігівська, урочище "Горбачиха".
Більшість з цих питань сьогодні перебувають у судах, і здебільшого у них виграє прокуратура Києва.
Як зазначив сам голова комісії, всі рішення, виставлені на обговорення, є ініціативою Головзему, тобто є проблемними для КМДА, а не киян.
Засідання розпочалося з розгляду рішення Київради про землевідведення ТОВ "Лелека дітям" на Жуковому острові.
За результатом розгляду питання комісія прийняла рішення доручити земельній комісії Київради підготувати проект рішення про скасування цього рішення.
Цікаво, що розглядається лише одне рішення з усіх, якими Київрада роздала під забудову заповідний Жуків острів.
Загалом же роздали 1444 га Жукового"острова, а розглядають на комісії лише 22 га та й то – лише ділянку яку Київрада випадково надала під забудову на магістральному газопроводі.
Для чого погоджувати з громадськістю питання про те, чи можна будуватись поверх газопроводу, чого, в принципі, не відбудеться?
Разом з тим, після активного виступу членів комісії, на наступному засіданні планується розглянути весь Жуків острів.
Згодом розглянули ділянку, надану ЗАТ "ВІТА" (вул.Гоголівська, 32-в), на яку накладено арешт Служби Безпеки України. Знову питання: для чого погоджувати це питання з громадськістю?
Потім – ділянка по проспекту Сталінграду, 44-б (сквер між дитсадком і школою), де за час поки забудовник затримав роботи, забудували під’їзди для будівельної техніки і місця для встановлення кранів.
Серед питань - і рейдерське захоплення землі ТОВ "Діместон" по Броварському проспекту, щодо якого взагалі відсутнє рішення Київради; скандальні землевідведення ТОВ "Проектна кампанія ЯРУС" та ТОВ "Смарт-Град", відносно яких вже в судах всі питання вирішені і навіть скасовані земельні акти.
Загалом засідання комісії, членом якої я себе не вважаю, справило враження показухи, на якій розглядають і так вирішені питання.
Втім, навіть цю показуху не завжди вдавалось розіграти.
Сподобались і запам’ятались пропозиції пана Миргородського пропонувати (від імені громадськості!) компенсувати забудовникам втрати від скасування цих незаконних рішень і особливо- пропозиція заступника директора товариства "Воля" (Воля-Кабель) Дмитра Онищенка не запрошувати на засідання комісії киян без особистої згоди голови комісії.
Хочу нагадати, що, як вже писалося на УП раніше, комісія створена з порушенням законодавства та включає переважно не представників громадських організацій, а депутатів Київради та лобістів проектів забудови.
Активістів (відомих у т.ч. статтями на УП!) деяких організацій, що дійсно борються з забудовою в Києві (Національний екологічний центр України, Київська ландшафтна ініціатива, Інститут міста та центр "Гардарика") включили до складу комісії без нашої згоди.
Вважаючи комісію незаконною та покликаною будь-якою ціною інсценувати погодження найбільш проблемних ділянок з киянами, ми вийшли зі складу комісії і навіть провели з цього приводу прес-конференцію.
КМДА ж досі стверджує, що нашої заяви про вихід з комісії не отримувала…
Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України