Референдум Попова, або Передвиборчий піар за бюджетні гроші

25.05.2012  13:43 __ Ірина Балачук

Днями по дорозі на роботу помітила білий намет з двома жовтими прапорами "Перший київський референдум".

У наметі сумували двоє студентів. Хлопці роздавали невеликі книжечки, виконані кольоровим принтом на якісному папері і записували дані людей, які виступають за проведення київського референдуму.

Простий намет і два агітатори-стуленти першого курсу "рекламують" референдум Попова 

Книжечка на 16 сторінках розповідає про те, як нам погано жилося в останні роки і як ще тяжче довелося ставленику президента, коли він прийшов у Київ і очолив КМДА.

 

"Новій столичній адміністрації, яка розпочала свою роботу наприкінці 2010 року, дісталася тажка спадщина. Відсутність стратегічного бачення розвитку столиці, тотальна корупція і засилля шахраїв за забудовників у владних кабінетах спричинили вкрай негативні наслідки. У центральних районах почали зводити будівлі, що руйнували історично сформовану архітектурну самобутність стародавнього міста, створювали реальні загрози існуванню багатьох історичних пам'яток. Нищилися парки, сквери. За безцінь розпродувалися або приватизовувалися ділянки і майно…"

 

 І так далі ще на трьох сторінках.

Хотілося б нагадати Олександру Павловичу про скандальне будівництво на Театральній, яке він і його підлеглі сто разів обіцяли скасувати, а потім прогнулися під чужі інтереси і підсунули киянам свиню у вигляді ненависної будівлі.

Або будівництво на Гончара, яке продовжується всупереч навіть візиту Попова на майданчик. Чи Андрійський… Чи парки, які нищать під Києвом, чи вертолітний майданчик, який звели на Парковій дорозі за часів Попова, чи ще 14 будівель, які зведуть на дніпровських схилах… Чи п'ятьох хабарників, яких спіймали в адміністрації Попова. Як кажуть, собаки гавкають, а караван іде…

Але я не про це.

Виявляється, що попри всі негаразди, все буде ок. Але не зараз. А після референдуму.  Референдум ініціює голова КМДА Олександр Попов.

"Референдум є найбільш потужним інструментом реального забезпечення суспільних інтересів кожного і всіх киян", - каже книжечка.

І пропонує на розсуд киян ТРИ НАЙВАЖЛИВІШИХ питання: про надання допомоги пенсіонерам та бюджетникам; про створення муніципальної міліції та про підтримання нового генерального плану.

 

Щоправда, хлопці, говорячи про останнє кажуть "Чи підтримуєте ви зупинення забудови історичного центру?" (а не скандальний Генплан).

На двох сторінках пояснюється, чому саме ці рішення найважливіші. Хоча пояснення тут не потрібно.

Згідно з книжечкою, у Києві тільки пенсіонерів, які отримують пенсію менше 1 200 гривень 370 тисяч. Тож перше питання напередодні виборів розраховане виключно на них. Пенсіонери, які міняли голос на одноразовий гречаний презент, радо віддадуть його за можливість отримати щомісячну надбавку.

 

Питання Генплану на слуху уже більше року. Влада розказує, що коли буде Генплан – заживемо, як у казці. Екологи і противники забудови виступають категорично проти цього документу. З багатьох причин: забудови, знищення зелених зон і т.д. Тож це питання дійсно потребує крапки над "і".

Оскільки, за словами студентів-агітаторів, референдум пройде наприкінці червня – на початку липня, коли більшість молоді і студентів будуть не в Києві, то на цей "захід" прийдуть пенсіонери і бютжетники, охочі сказати "ТАК" за підвищення пенсії чи зарплати. Вони ж заодно і за скандальний Генплан проголосують. А влада потім скаже, що парки знищуються і висотки будуються, бо так вирішили кияни.

Не зовсім зрозуміле питання з міліцією, бо її і так в нашій країні забагато, а на різноманітні свята взагалі через людей в погонах пройти неможливо. Але, певно, воно додано для гарної цифри – три питання на референдум гарно і солідно.

Чи може, муніципальна міліція дійсно важливіша за питання ЖКГ, дірявих доріг та переходів, де стеля мало не на голови сиплеться, або ларьків на кожному кроці, чи реклами, яка росте як гриби після дощу, чи забудов, що вночі виростають за кілька метрів від будинків киян. 

Словом, я підписалася на два питання: про надбавки і про Генплан. Поки записували номер телефону ("Вам подзвонять і все детально розкажуть, за що голосувати") і адресу, повз пройшов чоловік. Зупинився і сказав одну фразу: "Хто це? А.. той придурок! Навіть підходити до вас не хочу!" – і пішов. 

Хоч не хоч, а про референдум знатимеш: по всьому місті з'явилися десятки (якщо не сотні) сітілайтів і білбордів по всьому місті.

На них знайомі обличчя Білоножків, Скрипки, Руслани, Бубки, космонавта Каденюка рекламують з посмішкою референдум як панацею від усього зла у Києві.

Дикі танці. Для Попова

"Кращому Києву бути! Порядок, безпека – муніципальна міліція!", "Тунелі, розв'язки, мости!", "Бюджетні надбавки!" – кричать з білбордів велетенські літери.   

Колись Скрипка сказав автору, що він поза політикою. Бо це бруд і лізти туди не варто. З часом все зміниюється. "Скрипка" Попова. Фото з Facebook Сергія Руденка
Фото з сайту Ragu.li

Не виключаю, що побачать це всі, і багато хто повірить, що це найважливіші проблеми і що влада їх вирішить. Я, на жаль, не вірю.

Вірила, коли тільки прийшов Попов і взявся розказувати, що зупинить  будівництво на "Театральній". Подумала, а що коли – хай навіть лише заради виборів – щось зробить? А коли обманув і подав це як торт на іменинах – вірити перестала.

Чекаю, коли мені подзвонять, щоб розповісти, "за що голосувати". Поки не дзвонили. Але запитань щодо організаціх референдуму багато.

Наприклад, що це за організація ГО "Київська громада" (про яку відомо, що про її створення оголошено колишнім заступником Олександра Омельченка, згодом народним депутатом від "Нашої України" Валерієм Борисовим, який у 2011 році перейшов до фракції Партії регіонів), що друкувала книжечки про референдум? В інтернеті про неї нічого невідомо, а у Борисова кажуть, що нічого не знають про референдум і ніяк до нього не причетні.

Скільки примірників книжечки надрукували, бо ними був завалений стіл агітаторів?

Чиїм коштом та в якій кількості друкувалися буклети "Перший референдум киян" на 16 сторінках? Чи проводився тендер на обрання компанії-виконавця та коли?

Чиїм коштом і в якій кількості у місті встановлені лайт-бокси  і білборди, що рекламують референдум? З якого фонду взагалі профінансована рекламна кампанія референдуму за участі зірок?

Скільки інформаційних наметів, у яких розповідають про референдум, встановлено у місті?

Скільки людей працює у цих наметах та з яких коштів вони отримують заробітну плату? (За словами хлопців, прийшов студент зі старший курсів і запропонував роботу. Платять за день, та відсотки за кількість зібраних підписів киян).

Усі ці питання написала у запиті до КМДА на ім'я Попова.

Хоча впевнена, що все це назвуть соціалкою, яка потрібна киянам, а не Попову. А про витрачені кошти не зізнаються.

Пам’ятаєте сотні привітань Попова на велетенських білбордах?

Тоді "Київреклама" сказала, що "Попов на рекламі потрібен не мерії, а киянам".  І що  ТОВ "Гранд Афіш" виготовляло постери  соцреклами після проведення конкурсу і за власні кошти. Але перед тим КП "Київреклама" уклала угоду вартістю 868 тисяч гривень з ТОВ "Гранд Афіша". Повідомлялося, що компанія зобов’язалася виготовити 8 тисяч 155 плакатів з повнокольоровим друком розміром 320 кв. м. (Це значить, що майже мільйон на "соціалку" Попова взяли з наших з вами кишень – з бюджету).

Найбільше обурює те, що і весь оцей піар влади друкують коштом платників податків і з єдиною метою. Вибори ж бо не за горами.

Тим часом, у моєму будинку обдертий під'їзд, який не ремонтували з 1997 року, у дворі ями, труби рве з завидною регулярністю, у місті днем з вогнем не знайдеш урни, куди кинути сміття.

Правда, ж багато дірок, куди можна спрямувати гроші?

 

Ірина Балачук 

powered by lun.ua