Кощій Безсмертний і дитяче царство

21.05.2012  12:08 __ Тетяна Меліхова

Будівництво будинків на території шкіл, передача дитячих садків під офіси різним структурам, знищення дитячих майданчиків – це є обличчя нинішньої київської влади.

Кількарічна війна за оазу дитинства в центрі місті – Пейзажну алею, яку громадськість не може вирвати з загребущих рук влади, уособлює в собі ставлення можновладців до дітей та громади загалом. На жаль, казкова алея є лише однією з десятків гарячих точок, де знищуються "дитячі царства".

Усе це відбувається одночасно із обіцянками влади повертати приміщення дитсадків, колись переданих іншим структурам, не допускати передачі в оренду або власність будь-кому жодного дитячого садка, продовжувати будувати нові навчальні заклади, спортивні та дитячі майданчики і т.д.

Щодо останнього навіть була затверджена ціла Програма "Будівництво дитячих і спортивних майданчиків у Києві на 2009-2012 роки ", відповідно до якої упродовж 4 років у столиці планували побудувати 2 тисячі 843 дитячі та спортивні майданчики вартість кожного з яких мала становити 100 тисяч гривень.

Відтак у 2009 році на це передбачалось виділити 59 мільйонів 300 тисяч гривень, на 2010 рік – 65 мільйонів гривень, на 2011 рік – 75 мільйонів гривень і на 2012 рік – 85 мільйонів гривень. Але віз і досі там.

Якщо послухати заяви Олександра Попова, які проголошуються чиновником мало не на всіх зустрічах із киянами, особливо в передвиборчий період, то "Здорові діти – це пріоритет для київської влади!", а всі забудовники і орендатори "погані дяді", від яких треба очистити місто. Але чому, коли діло доходить до реального життя, "забудовні", "паркувальні" та "орендні" кошти для тієї ж влади виявляються важливішими ніж діти?!

Останньою такою обіцянкою голови КМДА, який чи то щиро вірить у свої заяви, чи то настільки нахабно бреше в очі людям, стала заява про те, що влада припинить будівництво 25-поверхового житлового будинку з паркінгом на 90 місць на вул. Ревуцького, 7-Б, яке ведеться впритул до дитячого садка №138.

Найбільше обурює те, що людям потрібно доводити чиновникам наскільки це все небезпечно і неправильно, коли відповідні правила забудови вже давно прописані. Адже ніхто не відміняв норм санітарної зони дитячих установ, відповідно до яких відстань від житлового будинку до навчального закладу має бути не меншою ніж висота найвищої прилеглої будівлі помножена на коефіцієнт 2,5. Відстань до гаражів – 50 м.

Але забудовники за пособництва влади не те що не дотримуються цих правил відстані – вони виношують грандіозніші та безпринципніші плани: будуватися безпосередньо у дворах навчальних установ.

Відтак, свого часу під загрозу будівництва потрапили території школи-інтернату площею 1 га (зелена зона) на вул. Сєченова, 9, територія дитячого садка по вул. Озерній, 16-а та територія школи на вул. Е.Вільде, 5.

На вул. Анрі Барбюса, 28-А тридцятиповерховий будинок взагалі хочуть звести замість дитячого садка. Дитячий садок №183 у дворах на вул. Пушкінській, 33а забудовники почали руйнувати просто на очах батьків і дітей, які прийшли вранці до установи. Щоб зупинити машину, мешканці навколишніх будинків вилізали на дах будівлі. Лише таким чином вдалося припинити подальше руйнування садочка. Але стан будівлі був настільки жалюгідним, що далі використовувати споруду як дитячий заклад виявилося неможливим.

Окремою здобиччю для забудовників стали дитячі та спортивні майданчики: згадана Пейзажна алея, на якій Міністерство закордонних справ збиралося побудувати 12-поверховий будинок, щоб заселити його своїми співробітниками; легендарний дитячий майданчик "Казка" створений з різьблених дерев’яних скульптур казкових персонажів – найпопулярніше місце відпочинку дітей Оболоні на вул. Прирічній, 3 – знесли заради житлового будинку; дитмайданчик на вул. Харківське шосе, 59 планували облаштувати під автостоянку.

Замість дитячого майданчика по вулиці Лебедєва-Кумача, 5, завершується незаконне будівництво спортивного комплексу "Спортлайф". Заради цього Національний авіаційний університет, якому належить зазначена земельна ділянка, свого часу звернувся до Київголовархітектури з проханням внести зміни до проекту будівництва житлового будинку, а саме замість дитмайданчика в дворі звести двоповерховий спортивно-оздоровчий комплекс, на що отримав негативну відповідь.

Аргументи архітекторів не здалися забудовнику переконливими і він, всупереч забороні, почав зводити будівлю, яку при перевірці законності будівництва представники служби безпеки України нібито не побачили. Це будівництво мало бути припинене й відповідно до розпорядження КМДА, але наближене до влади керівництво НАУ, що перебуває в родинних стосунках з можновладцями, проігнорувало і цю постанову. А влада цього ніби і не помітила.

До речі, задля зведення того ж таки спортивного клубу віддають "місце битви" Попова із забудовниками – ділянку, де мав бути облаштований сквер, на просп. Маяковського, 40-52.

Київ окупували кілька забудовників, які грошима, шляхом тиску, родинними та політичними зв’язками здатні впливати на владу.

На ділянці, де раніше планувалося побудувати дитячий центр художньої гімнастики тепер буде збудована будівля Вищого господарського суду, яку цей же суд сам собі і відсудив.

То на які суди сподіватись? Як відстояти інтереси дитинства в нашому такому дорослому і безумному суспільстві? Як на мене, ми таки можемо захистити права наших дітей – змінивши владу. Обрати те керівництво, яке гарантуватиме виконання Конституції. Адже сьогоднішня влада навчилась говорити правильні слова, але неодноразово демонструвала нам, що вона не збирається їх дотримуватись.

Закликаю всіх не зробити нову помилку – не привести до влади тих, хто руйнував Київ за часів Леоніда Черновецького і тих, хто руйнує його зараз – за часів Олександра Попова!

 

Тетяна Меліхова, голова фракції "БЮТ-Батьківщина" у Київраді

powered by lun.ua