Голосіївська РДА захищає свою гідність, переводячи стрілки на захисників природи

30.04.2012  11:30 __ Олексій Василюк

Після публікації на "УП" статті Олексія Василюка та Олега Андроса "Влада просить гроші на забудову "гарячих точок" Києва" та відповідного звернення авторів до Прокуратури Києва Голосіївська РДА звинуватила Олексія Василюка у паплюженні її репутації, а Київраду – у прийнятті незаконних рішень.

Це так давно, у газеті "Хрещатик" за 10 лютого 2012 (стаття "У Голосієво готують презентацію інвестиційних проектів") прозвучало, що в обхід як чинного Генплану міста Києва до 2020 року, так і проекту нового Генплану до 2025 року, Голосіївська РДА планує винести на Київський інвестиційний форум проекти забудови Совських ставків, парку Покал та парку імені Рильського. Звісно, що з цього приводу ми відразу звернулися до Прокуратури Києва.

Здавалось би, очевидно, що не дуже обґрунтованим кроком є просити у інвесторів гроші, наприклад, на забудову парку Покал, щодо якого досі триває  судовий процес, в якому 15 лютого 2012 року Прокуратура добилася скасування рішення Київради про надання ділянки. Варто загадати і те, що з Покалом пов’язана одна з найбільш детективних історій забудови столичних парків останніх років.

Утім, 29 березня в Києві все ж відбувся "Інвестфорум", організований КМДА та фондом "Ефективне управління". Форум, що був покликаний презентувати потенційним інвесторам об’єкти, у які КМДА пропонує вкласти кошти, виявився закритим заходом, недоступним для громадськості. Матеріали в Інтернеті не оприлюднювалися, однак до рук активістів таки потрапив каталог презентованих на форумі проектів.

Серед ініціатив Голосівської РДА до каталогу потрапила лише пропозиція будівництва в Голосіївському парку імені Максима Рильського спортивно-оздоровчого комплексу.

Парк є центральною частиною території Національного природного парку "Голосіївський", що є не лише зеленою зоною, а й територією природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

Проект передбачає створення на території парку паркінгу, критої спортивної арени для гри у міні-футбол і баскетбол, тенісного корту, басейну, пункту прокату спортивного спорядження, готельного комплексу, кафетерію на 100 чоловік та приміщення для адмінперсоналу.

 

Ділянка належить дирекції національного парку. Для виділення тут ділянок під будівництво потрібне прийняття окремого рішення Мінприроди, та й то за умови наявності відповідного експертного висновку, з якого б слідувало, що виділення ділянки є необхідним для збереження природи національного парку.

У своєму листі до Національного екологічного центру України (НЕЦУ) головний архітектор Києва Сергій Целовальник повідомив, що Голосіївська РДА не подавала на розгляд Головного управління містобудування та архітектури проекти забудови  Голосіївського парку імені Рильського, Совських Ставків та парку Покал.

 

Проте Голосіївська РДА зайняла в цій історії зайняла зовсім іншу позицію. У своєму  листі до Головного управління екології та природних ресурсів у Києві заступник голови райдержадміністрації І. Шарко проясняє ситуацію. Лист пана Шарка наданий нам самим  Головним управлінням екології та природних ресурсів у Києві.

Совські ставки. Пропозиція РДА щодо благоустрою території ставків підготовлена у зв’язку із "захаращеністю їх території". РДА зазначає, що в 2007 році Київрада приймала рішення про надання території ставків під забудову, але 20 квітня 2011 року Голосіївська РДА зверталась до міського голови з проханням скасувати зазначене рішення.

Дуже цікаво дізнатись про таку шляхетну ініціативу після кількох років боротьби за скасування цього рішення. Особливо  важливо відмітити, що постановочні громадські слухання щодо проекту забудови ставків організовувала сама РДА.

Утім, все це має невелике значення, оскільки як РДА не просила скасувати рішення про забудову ставків, а сама все ж винесла на інвестфорум пропозицію такої забудови.

Урочище Покал. Пан Шарко зазначає, що "розміщення на місці звільненої від  зелених насаджень території Аквапарку є реакцією на  чергове незаконне прийняття рішення Київської міської ради знову ж таки під забудову території зелених насаджень в урочищі Покал, внаслідок чого була проведена вирубка дерев, що відновленню не підлягають".

Разом з тим, ініціативи самої Голосіїівської РДА щодо забудови Покалу датуються значно раднішими датами ніж рішення Київради про надання ділянки. Так, наприклад, на сайті КМДА знаходимо повідомлення: "4 вересня 2007 року відбудуться громадські обговорення на тему: Реалізація проектів в урочищі "Покал" та "Бичок". Голосіївська районна у. Києві державна адміністрація".

Рішення ж Київради № 1466/4299 "Про передачу ТОВ "Еквілібріум Трейд" земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування готельно-офісного, торговельного комплексів з наземними та підземними паркінгами на Наддніпрянському шосе, 2-а у Голосіївському районі Києва" щодо урочища Покал прийняте 20 грудня 2007 року.

Голосіївський парк імені Максима Рильського. У своєму листі РДА повідомляє, що пропозиція будівництва готельного комплексу на території парку ґрунтувалася на  розпорядженні КМДА № 635 від 10 квітня 2003 року "Про реконструкцію і благоустрій Голосіївського парку культури і відпочинку імені Рильського", яке сьогодні не має жодного сенсу, оскільки з 2007 року і понині територія парку увійшла до складу Національного природного парку "Голосіївський".

Недовгий пошук в інтернеті вказує, що дійсно таке розпорядження було. Читаємо на сайті Голосіївського району повідомлення за 2003 рік: "Як повідомили в прес-службі Київської міськдержадміністрації, проектом реконструкції і благоустрою Голосіївського парку передбачено ушанувати пам'ять видатного українського поета М. Рильського". Отож вшанування Максима Рильського це і є власне будівництво готельного комплексу? 

Свого роду "родзинкою" листа Голосіївської РДА є відгук власне про мене, Василюка Олексія. Постійним читачам "УП" буде цікаво почути оригінальну думку пана Шарка, який зазначає у своєму листі, що "Заступник голови НЕЦУ Василюк Олексій вже неодноразово намагався спаплюжити  репутацію… Голосіївської РДА щодо так званих порушень природоохоронного законодавства. Зазначена посадова особа не реагує на протизаконні рішення Київради щодо відведення земельних ділянок Совських ставків та парку Покал під забудову, а лише звинувачує райдержадміністрацію в намаганнях підвищити санітарно-епідеміологічне  благополуччя населення (йдеться, ймовірно про  забудову парку Покал та Совських ставків. – авт..), а також зберегти природно-заповідний фонд (мабуть, мається на увазі готельний комплекс у парку Рильського. – авт.) від незаконно прийнятих рішень Київради".

 
 

Незважаючи на сказане в листі пана Шарка, висловлюю глибоку повагу до керівництва РДА, оскільки чи не вперше РДА відкрито назвала діяльність Київради в частині прийняття рішень про відведення земельних ділянок – незаконною.  

 

Олексій Василюк, Національний екологічний центр України

powered by lun.ua