Як президент рятував сквер на Борщагівці… Продовження, - а чи буде закінчення?!

17.04.2012  10:37 __ Володимир Бережний

Уже рік  минув з того часу, як президент Віктор Янукович здійснив свій чи не перший "вихід в народ".

На нарад Гуманітарної ради, що відбулась 17 березня 2011 року, президент повідав, як він разом зі своїм водієм їздив рятувати сквер на Борщагівці.  

Що ж сталося з того часу, і чи були виконані доручення президента? Усе це можливо дізнатися, проїхавши на перехрестя проспекту Леся Курбаса та вулиці Героїв Космосу, де саме і знаходиться той сквер, який їздив рятувати пан президент.

Так само, як і рік тому, на цьому місці стоїть паркан. На місці скверу, де колись росли понад 160 дерев і зелених чагарників та був гарний зелений газон, зараз знаходиться звалище сміття та живуть бомжі. Біля паркану стоїть намет з прапорами ініціативної групи "Зелений Київ". Тут збираються люди, які не можуть змиритися з такою участю, улюбленого місця  відпочинку багатьох мешканців Борщагівки. 

Після розмови з представниками ініціативної групи стає зрозумілим, що ж сталося за цей рік.

Минулого року у Києві знищили черговий сквер

ТОВ "Стиль бюро" рішеннями Київради № 1637/4470 від 27.12.2007 року та №423/5235 від 23.12.2010 року було передано право оренди земельної ділянки на перетині вул. Героїв Космосу та проспекту Леся Курбаса (колишній проспект 50-річчя Жовтня): спочатку для "будівництва, експлуатації та обслуговування автомобільного салону", а потім – для "автозаправного комплексу з об’єктами дорожнього сервісу".

У березні 2011 року ТОВ "Стиль бюро" вночі незаконно спиляло понад 160 дерев та зелених чагарників, знищило зелені насадження на площі більш ніж 4930 кв. м та знесло верхній шар ґрунту. Ця зелена зона була ще в 1970-х роках створена самими жителями    району.

Внаслідок втручання президента Януковича відносно посадових осіб ТОВ "Стиль бюро" було порушено кримінальну справу. Проте, після того, як суспільний резонанс затих, вона закінчилася практично нічим. Керівник фірми був узятий колективом підприємства на поруки, а ТОВ "Стиль бюро" компенсувало державі тільки 118 тисяч 56 гривень за знищені дерева.

Хоча за актом обстеження зелених насаджень Головного управління екології та охорони  природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради № 605 від 11.09.2010  р. вартість компенсації повинна була складати 998 тисяч 377,2 гривні.

Залишається незрозумілим, як Святошинська районна прокуратура, що повинна діяти в інтересах держави, могла заплющити очі на очевидний факт, і піти на поводу у порушників, внаслідок чого держава недоотримала 880 тисяч гривень компенсації збитків.

Сьогодні замість зелених дерев звалище сміття

Також не зрозуміло, чому у Головного управління держкомзему у місті Києві немає оригіналу проекту землеустрою?

Враховуючи факт, що автозаправні станції становлять підвищену екологічну небезпеку, відсутність матеріалів містобудівного обґрунтування, щодо будівництва, експлуатації та обслуговування  автозаправного комплексу з об’єктами дорожнього сервісу, погодженні у встановленому законом порядку несе небезпеку для мешканців прилеглих будинків.

А враховуючи факт, що під ділянкою проходить газогін середнього тиску, електрокабель 10 КВТ, теплотраса, будівництво автозаправної станції несе загрозу техногенної катастрофи для всього району Борщагівка.

Чи не повинна Генеральна прокуратура знайти відповіді на всі ці питання?

Кияни збирають підписи, щоб повернути улюблене місце відпочинку

Ініціативна група написала звернення до Януковича з проханням взяти цю справу під особистий контроль та повернути мешканцям Борщагівки сквер, де вони планують власними силами посадити новий, а також зробити дитячий майданчик. Під зверненням  поставили підписи близько 300 мешканців прилеглих будинків.

Цей випадок яскраво свідчить про те, що вказівки президента часто не виконуються. Чиновники, владний апарат продовжують існувати по правилам, які вигідні тільки їм.  Тому у простих людей, якими є більшість громадян  нашої країни, залишається тільки одна можливість досягати справедливості – проявляти свою громадську позицію, створювати громадські ініціативи та приковувати увагу засобів масової інформації до проблем, які є у суспільстві.

Це дозволить сподіватися, що влада буде якось реагувати на наші проблеми, й все ж таки  домагатися їх вирішення.

 

Володимир Бережний, ГО "Зелений Київ"

powered by lun.ua