FAQ: Картка киянина та все про неї

02.04.2012  14:18 __ Руслан Крамаренко

2 квітня стартував проект "Картка киянина". За десять днів перші картки отримають багатодітні родини, а вже з сьогоднішнього дня перших претендентів на картку районні управління соцзахисту по телефону запрошуватимуть прийти та заповнити необхідні анкети. "Телефонна черга" створена для того, щоб уникнути черг на місцях – людині призначають час, і вона одразу потрапляє до відповідного спеціаліста. Знаю, що впровадження проекту матиме широкий резонанс, і до нас буде багато питань. Тому заздалегідь спробую ці питання зняти.

Хто в першу чергу може отримати "Картку киянина"?

Перелік осіб, хто отримує пільги від міста визначений програмою "Турбота. Назустріч киянам" на 2011 - 2015 роки". Це окремі категорії населення міста Києва, які не мають права відповідно до чинного законодавства на пільговий проїзд у метрополітені, а саме:

- батьки багатодітних сімей (кількість таких осіб 4 552) які першими почнуть отримувати "Картку киянина" вже з квітня цього року;

 - пенсіонери та інваліди, які не мають права на пільговий проїзд в метрополітені (кількість осіб 73 050);

- непрацюючі особи, які здійснюють догляд за дітьми-інвалідами та отримують державну соціальну допомогу (кількість осіб 3 515);

- особи, які не мають права на пенсію та інваліди (кількість осіб 1 533);

- соціальні працівники (кількість осіб 1 476);

Куди необхідно звернутись для отримання "Картки киянина"?

Оформлення та видача "Картки киянина" буде здійснюватись Головним управлінням праці та соціального захисту населення та районними відділами праці та соцзахисту населення безкоштовно. По мірі готовності, соціальні працівники будуть запрошувати громадян по телефону прийти для оформлення та отримання "Картки киянина".

Надалі, для запрошення на отримання "Картки киянина" громадяни зможуть зареєструватись за тел. 15-51, про що буде повідомлено додатково. Згідно сформованих списків, соціальні працівники будуть запрошувати усіх по телефону та призначати дату зустрічі. Для оформлення "Картки киянина", громадянину необхідно мати при собі лише паспорт та посвідчення, що дає право на пільгу.

Що буде з мешканцями інших міст, які мають право безоплатного проїзду у транспорті, чи зможуть вони їздити без "Картки киянина"?

Так, зможуть. Усі, хто має ДЕРЖАВНІ пільги, користуватимуться ними й надалі у тому ж режимі. Сьогодні державні пільги надаються за рахунок державного бюджету та регламентуються 26-ма законодавчими актами. Картка киянина вбере до себе пільги, які надаються або будуть надаватися у майбутньому виключно з міського бюджету.

Чи зможуть кияни, що не мають право на пільги, отримати "Картку киянина" і що вона їм дасть?

Так, після того, як картки отримають пільговики, місто почне приймати заявки від усіх охочих. До кінця 2012 року, за результатами видачі карток першій категорії громадян, отримати "Картку киянина" матимуть змогу усі кияни, про що буде також повідомлено. До роботи видачі картки додатково в майбутньому будуть залучені банківські установи та їх відділення. Звісно, що у такому разі транспортний додаток не буде працювати, і людина не зможе безкоштовно користуватись метрополітеном. Проте, картка дасть змогу отримати знижку у торговельних мережах, які будуть партнерами проекту. Наразі, ми ведемо перемовини з мережами "Ашан", "Метро", "Фуршет", "АТБ", і з часом цей перелік буде розширюватись.

Скільки бюджетних коштів було витрачено на систему "Картка киянина"?

У бюджеті міста на 2011 та 2012 роки не було передбачено жодної копійки на запровадження цього проекту. Програмне забезпечення для ІТС "Картка киянина" розроблене інвестором ТОВ "Універсальні інформаційні технології", яке є переможцем проведеного інвестиційного конкурсу з відбору потенційних виконавців робіт із впровадження системи "Картка киянина". А сама картка, що обладнана двома чіпами (носіями інформації) з можливістю підключення великої кількості додатків, емітована ПАТ "КБ Хрещатик" за підтримки ТОВ "Віза Україна".

Чому були обрані саме банк "Хрещатик" та система Visa?

У цьому проекті не буде монополістів. Ми почали співпрацювати з банком "Хрещатик", оскільки він частково належить громаді, і ми з ним відпрацьовуємо соціальні проекти. Проте надалі ми готові співпрацювати з усіма банками. В ідеалі, людина, заповняючи анкету на отримання "Картки киянина" має вказати, яким банком має бути випущена картка. Така ж ситуація і з платіжною системою, людина за бажання може обрати будь-яку.

Чи зможуть люди, які живуть і працюють у Києві, але не мають київської реєстрації отримати "Картку киянина"? Адже вони сплачують податки у цьому місті.

Люди, що не зареєстровані у Києві, хоч і працюють тут, сплачують податок на доходи фізичних осіб за місцем реєстрації, і бюджет Києва не отримує від них нічого – податок на прибуток йде до рідного міста таких людей, а підприємства, на яких вони працюють, сплачують податки до державного, а не міського бюджету. Ми вважаємо правильним підтримувати саме тих, хто є основним донором міського бюджету, адже 60% всього бюджету столиці складають саме надходженні від ПДФО.

Крім того, кияни які знімають квартиру, мають право на тимчасову реєстрацію у місті. Та, щоб її отримати, треба мати офіційний договір оренди, і власник квартири має сплачувати 15% податку від здачі в оренду цієї квартири. Якби орендарі не покривали власників квартир, та оформлювали взаємини офіційно, цієї проблеми не було б. "Картка киянина" саме має стати стимулом до отримання київської реєстрації.

І останній штрих. За даними КП "Київпастранс", у 2011 році лише кожний третій пасажир оплатив свій проїзд, всі інші – пільговики. Тому, окрім "кнутів та пряників", запровадження "Картки киянина" має ще навести лад у цій сфері. Ми знаємо, що кількість "липових" пільговиків дійсно велика. Чому один киянин повинен оплачувати за рахунок своїх податків безкоштовний проїзд іншого, який незаконним шляхом підробив документи?

 

Руслан Крамаренко, заступник голови Київської міської державної адміністрації

powered by lun.ua