"Київзеленбуд" – лісоруби за викликом?

07.03.2012  15:26 __ Микола Кузін

Необорне бажання забудовників поставити дві висотки у дворах по вулиці Гарматній, 29-31 долає останні перешкоди. Попри відсутність необхідних дозвільних документів, працівники "Київзеленбуду" упродовж 2 та 3 березня вирізали вісімдесят дерев на території запланованого будівництва.

Фабулу цієї історії можна цілком описати в термінах античної трагедії: діяльність забудовників має всі ознаки принципово нездоланної сили, недосяжної для людського спротиву – ані для організованого протесту мешканців мікрорайону, ані для приписів міської виконавчої влади.

Останнім, хто відчув своє безсилля, став екологічний інспектор, котрий 2 березня заборонив проводити вирубку. Утім, забудовники з компанії "Самміт-М", з чиєї санкції і діяв "Київзеленбуд", з’їдали і не таку птицю, як міський еколог.

Історія довкола описуваної забудови почалась 2005 року, коли громадські слухання за участі півтисячі мешканців навколишніх будинків та представників компанії-забудовника зібрались обговорити перспективи будівництва.

Результатом слухань став протокол засідання, який зафіксував позицію громади: "одностайна думка мешканців мікрорайону по забудові внутрішньоквартальної ділянки – негативна".

Попри те, що останнє слово було виділено жирним шрифтом, в липні 2009 року "Самміт-М" отримала дозвіл на будівництво (за № 1468-Сл/С, виданий Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю).

Отриманої території для двох 24-поверхових будівель та паркінгу на 350 авто виявилось недостатньо. На щастя для забудовників, поруч виявилась пригідна земельна ділянка – неприємний дріб’язок, на кшталт розміщеного на землі гаражного кооперативу, перешкодою не став.

За словами мешканців, 15 жовтня 2009 року на будівничому паркані з’явилось повідомлення про рішення Солом’янського районного суду звільнити територію від "самовільно побудованих" гаражів (зведених, до слова, в 50-х на основі рішень заводського комітету про передачу земельних ділянок в індивідуальне користування).

У той же день з’явилась техніка і вивезла близько 40 гаражів разом із особистими речами власників. Викликана міліція стояла обіч і вдумливо спостерігала за подіями на вулиці Гарматній.

Мешканці почали писати. Були написані звернення в Прокуратуру Києва, скарги в Солом’янський районний суд, касаційні скарги у Верховний суд України, звернення до народних депутатів. Втішних для жителів результатів така кореспонденція не принесла. Тим часом, забудовники почали примірятися до дерев, що заважали будівництву – у стосунку до дерев можемо вже використати форму дієслова минулого часу.

Несміливі спроби вирубки почались зимою 2011 року, проте, завдяки пильнуванню мешканців, об’єкти зазіхань вціліли. Забудовники змінили тактику: працівники "Київзеленбуду" отримали акт обстеження земельної ділянки і провели вирубку.

Теоретизування щодо того, що самого акту для вирубки недостатньо і що в акті йшлось про незадовільний стан лишень 20 дерев з 80, настрою додати не може.

Хіба що прокурор повеселиться, коли йому будуть розказувати, на підставі яких папірців нищилась зелень.

Словом, бачимо чергову версифікацію того самого сюжету із попранням інтересів громади "вищою" силою.

Очевидно, ситуація потребує зміни жанру, з епічно-трагічного на суху мову, котрою зазвичай пишуть кримінальні справи. Тим більше, що прецедент уже є – за результатами незаконної вирубки, котра практично в ті ж дні трапилася на Святошині, прокуратурою було порушено кримінальну справу. Тепер – черга за прокурорами Солом'янського району заслухати пояснення "Київзеленбуду".

Матеріал підготовлено в рамках журналістського проекту ГІ "Збережи Старий Київ"

 

Микола Кузін

powered by lun.ua