Безхатченки з "Доступним житлом"

27.02.2012  11:13 __ Вадим Гордін

Доступне житло, яке будується для киян за однойменною програмою, стає недоступним навіть для тих небагатьох щасливчиків, які спромоглися стати учасниками цієї програми.

Ще торік Київська міська державна адміністрація заявляла про плани ввести в експлуатацію у 2011 році за програмою "Доступне житло" шість житлових будинків на 1078 квартир.

Згідно з повідомленням КМДА, серед інших до введення було заплановано будинок №6 по вул. С.Лазо у Дніпровському районі столиці. Цей же будинок за дорученням голови КМДА Олександра Попова було включено до переліку об'єктів будівництва, які мали ввести в експлуатацію до 20-річчя незалежності України.

З метою своєчасного зведення доступного житла для киян у минулому році зі столичного бюджету передбачалося виділити 253,3 мільйона гривень.

Проте наміри київської влади щодо виконання широко анонсованої програми "Доступне житло" наштовхнулися на сувору реальність будівельно-бюрократичного буття. Ситуація, яка склалася навколо будинку №6 по вул. С.Лазо стала яскравою ілюстрацією того, як зусиллями будівельної бюрократії програма "Доступне житло" для киян перетворюється навіть для її учасників у проект "оплачене недоступне житло".

Згідно з умовами договору щодо фінансування інвесторами зведення будинку №6 по вул. С.Лазо, цей будинок було заплановано ввести в експлуатацію у червні 2011 року.

У порушення інвестиційного договору забудовник КП "Житлоінвестбуд-УКБ" затримав введення будинку №6 по вул. С.Лазо в експлуатацію на півроку. На неодноразові запити інвесторів щодо термінів та причин затримки введення будинку в експлуатацію

представники КП "Житлоінвестбуд-УКБ» замість відповіді по суті надавали обіцянки, що "усе буде добре".

Не витримавши подібних знущань, ініціативна група інвесторів була змушена звертатися до голови КМДА Олександра Попова з проханням  втрутитися у ситуацію.

Нарешті, у грудні будинок таки ввели в експлуатацію. Експлуатуючою організацією було визначено КП "Житло-Сервіс". Інвестори почали вірити, що заселяться найближчим часом. Проте ці надії виявилися марними.

"Житло-Сервіс" відразу розпочав відверто саботувати прийняття будинку в експлуатацію. Представники ЖЕД стверджували, що для заселення будинку потрібно укласти не менше 70% договорів на оплату комунальних послуг від кількості інвесторів, і водночас наголошували, що у будь-якому разі до закінчення опалювального сезону будинок заселятися не буде.

Це дезорієнтувало багатьох інвесторів, насамперед, літніх людей, які звикли довіряти офіційним установам. Більш того, непоодинокими стали випадки, коли інвестори приходили в ЖЕД з необхідними документами з метою укласти угоду, а їм, прийнявши документи, наполегливо радили приходити підписувати цю угоду не раніше квітня.

При цьому вимоги ЖЕД стосовно укладення 70% договорів, як виявилося, не мали жодних правових підстав та не підтверджувалися будь-якими нормативно-правовими актами.

У результаті ЖЕД, посилаючись на недостатню кількість наявних договорів, відмовляється заселяти будинок. Склалася ситуація, за якої інвестори вже виписуються з місця попередньої прописки (це умови програми "Доступне житло") та отримують документи на право власності на квартири, придбані в будинку №6 по вул. С.Лазо, але не мають можливості отримати ключі від цих квартир.

При цьому велика кількість інвесторів - учасників програми "Доступне житло", які, згідно з умовами програми, оплатили 70% вартості будівництва квартир, вимушені наймати житло або "підживати"у родичів та знайомих.

Крім того, у порушення технологічних норм будинок №6 по вул. С.Лазо, у якому квартири за кошти інвесторів побудовані з оздобленням, простояв з провини забудовника та за сприяння експлуатуючої організації всю зиму при аномальних морозах без опалення.

За словами представників виконавця робіт ВАТ "БМУ-1 ЗЗБК №1", це може створити проблеми для майбутніх мешканців, адже в деяких квартирах вже  почали відставати від стін шпалери.

Як стверджує Головне управління житлового забезпечення КМДА, будинок №6 по вулиці С.Лазо є об'єктом соціального значення, який побудовано з метою поліпшення житлових умов громадян, що перебувають на квартирному обліку. Саме тому значна кількість квартир у цьому будинку будувалась в рамках програми "Доступне житло".

Отже, затримання введення зазначеного будинку в експлуатацію та неможливість мешканців заселитися у власні квартири, свідчить про безвідповідальне ставлення керівництва КП "Житлоінвестбуд-УКБ" (забудовник) та КП «Житло-Сервіс» (експлуатуюча організація) до виконання програми "Доступне житло" для киян.

По суті, своїми діями, а точніше бездіяльністю чинна київська влада перекреслює усілякі сподівання громадян стосовно реалізації цієї програми. Невідомо, чи розуміє нинішній очільник КМДА, що таким чином він себе дискредитує в очах киян.

 

Вадим Гордін, член ГО "Фронт змін" 

powered by lun.ua