Як у Попова фальсифікують обговорення генплану-2025

12.12.2011  12:26 __ Ігор Луценко

Однією з найбільших помилок нинішнього хазяїна КМДА Олександра Попова було рішення довести до кінця аферу "Генплан-2025", котрій дав старт нинішній мер Черновецький. Мабуть, гірших граблів, по яких зараз добровільно топчеться Олександр Павлович, йому ще ніхто не підсовував.

Підготовка цього документу іде, і кожен день вилазять якісь нездорові сенсації. На цей раз – про широко розрекламовані громадські слухання. Слухання ці київські чиновники намірилися перетворити на керований "одобрямс", грубо порушуючи законодавство.

Суть слухань – зібрати пропозиції громадськості щодо проекту Генплану. (Залишимо зараз за дужками адекватність тієї інформації, котра подана на розгляд публіки під грифом "Генплан" – це окрема історія).

Далі, відповідно до закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадських слухань, на цих слуханнях обирається погоджувальна комісія.

Трибунал для міста

Ця комісія – дуже важливий орган. Вона і буде тим трибуналом, котрий на певному етапі судитиме Київ.

Звісно, остаточне слово – за Київрадою. Але незручні пропозиції можна по-тихому відсіяти на цій стадії, цим самими полегшивши життя депутатам Київради. Адже мало якому політику захочеться зайвий раз привселюдно брати на себе відповідальність за нищення зеленої зони чи за благословення на побудову чергової висотки у історичному центрі.

Більше того, депутатам можна спробувати підсунути такий вибір, що їм не вийде проголосувати за щось протиправне.

Отож, у чиновників КМДА стоїть завдання – як елегантно заткнути рота громадськості. Вони роблять це просто – назначають у цю комісію потрібних людей. Чим грубо порушують законодавство.

Закон "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачає, що левову частку, не менше 50 відсотків і не більше 70 відсотків загальної чисельності комісії мають становити представники громадськості. Які – увага! – обираються під час громадських слухань (стаття 21, пункт 8, підпункт 4).

 8. Для розгляду спірних питань, що виникають у процесі громадських слухань, утворюється погоджувальна комісія.

 До складу погоджувальної комісії входять:

 4) уповноважені представники громадськості, які обираються під час громадських слухань.

Те ж саме, але більш конкретизуючи, передбачає постанова Кабміну від 25 травня 2011 року №555, котра встановлює порядок проведення громадських слухань під час розроблення проектів містобудівної документації.

Особливості київських виборів

Уявіть собі – від 50 до 70%! У громадськості – майже гарантована більшість, вона може фактично контролювати роботу комісії, визначати вигляд, у якому остаточна версія Генплану буде пропонуватися до затвердження депутатам Київради.

Чи потрібно це шахраям і крадіям, котрі задумали перекроїти Київ під свої бізнесові інтереси? Звісно, їм, ініціаторам так званого "Генплану-2025", це зовсім не треба.

І київські чиновники ідуть надзвичайно простим шляхом: "забувають" про норму про виборність комісії і призначають своїх людей.

Про що без зайвого сорому повідомляють автору цих рядків. Ось лист керівника комунальної організації "Інститут генерального плану міста Києва" Сергія Броневицького.

Фото автора 

Броневицький стверджує, що у законодавстві не визначено (!) порядок обрання представників громадськості у цю комісію.

А кандидати – вже обрані: "Кандидатури представників громадськості для участі у роботі погоджувальної комісії (…) були запропоновані Головним управлінням містобудування та архітектури, Головним управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, районними у Києві державними адміністраціями та громадськими радами при РДА Києва. Остаточний склад погоджувальної комісії буде затверджено Київрадою", - так бачить гарантований законом принцип виборності Олександр Попов і Ко.

Тепер ясно, чого Попов так сміливо обіцяє, що громадську думку врахують: "Усі зауваження (до Генерального плану – авт.) не будуть взяті до уваги, поки ми не будемо мати консолідовану думку громади і фахівців щодо остаточного варіанту Генерального плану, ми не виноситимемо його на розгляд сесії Київради".

Дякуємо, Олександре Павловичу! Так і бачимо болванчиків від "громадськості", які будуть кивати головами мудрим ініціативам з узаконення містобудівних злочинів.

Висловлюючись термінами наших східних братів, київська партія "жуліков і воров" вкрала у киян можливість обирати своїх представників у погоджувальну комісію з Генплану, натомість підсовує якийсь фальсифікат.

Можливо, на наступних виборах депутатів Київради кандидатури народних обранців також директивно призначатимуть Попов сотоваріщі?

А втім, вони ж і самі – призначенці, а не обрані. Що з них візьмеш…

P.S. Автор звернувся з проханням про захист своїх прав до київської прокуратури, котра, в теорії, має зупинити свавілля київських чиновників. Якщо хтось хоче приєднатися, ось приблизний текст звернення до прокурора міста Києва.

P.P.S. Припускаю, що Олександр Попов може бути і не в курсі про такі "пустощів" підлеглих – що, втім, не знімає з нього відповідальності, надто вже грубо це все. Схоже, Олександр Павлович не надто вникає у процес розробки симулякру генплану-2025.

Приміром, в інтерв’ю "Дзеркалу Тижня" він каже, що "у нашому проекті генплану вперше з’явився розділ "Архітектурні пам’ятки міста Києва". Олександре Павловичу, відкрийте будь-який з попередніх Генпланів Києва – вас там чекає сюрприз!

 

Ігор Луценко, журналіст, активіст громадської ініціативи "Збережи Старий Київ"

powered by lun.ua