Як Попов росіянам Виноградар подарував


З приходом Олександра Попова на посаду очільника столичної адміністрації, багато хто сподівався, що кумівство та корупція притаманні правлінню Черновецького, відійдуть у минуле.  Ще б пак: новоспеченому голові КМДА за два роки потрібно всіляко сподобатись киянам, щоб бути обраним на мерських виборах.

Тим не менше, через півроку управління столицею, Олександр Попов та його перший заступник Олександр Мазурчак довели, що в питаннях тіньового розподілу комунальної власності вони можуть запросто наслідувати "космічного мера".

Проголошений курс на реформування ЖКГ, Попов та Мазурчак вирішили, зокрема, розпочати із заміни столичних ЖЕКів управляючими компаніями. Мовляв, бізнесмен завжди краще піклуватиметься про добробут мешканців, ніж комунальна житлова контора. Пілотний проект з  ліквідації ЖЕКів та передачі житла в руки професійних управляючих вирішено було розпочати з Виноградаря.

16-го листопада минулого року мешканцям цього масиву повідомили, що конкурс на обслуговування їхніх житлових будинків виграла компанія "Жилком-Україна" - дочірнє підприємство російської фірми "Жилком". Олександр Мазурчак заявив, що росіяни піднесуть житлово-комунальні послуги на Виноградарі на раніше небачений рівень. А керівник фірми-переможця - Андрій Дресв‘янський пообіцяв, що компанія вкладе цілих 500 тисяч гривень в ремонти будинків мікрорайону.

Мешканці Виноградаря не дуже сподівалися, що влада буде з ними радитись з приводу того, як реформувати комунальне господарство. Але, вважали, що вибір управляючої компанії хоча б буде прозорим та конкурентним.

Вони - наївні, мріяли, що навколо Виноградаря в суперництві зійдуться провідні закордонні компанії, які наввипередки будуть пропонувати якісні комунальні послуги та проекти покращення стану житлових будинків.

Але, як з‘ясувалося, провідним управляючим компаніям не судилося взяти участь та перемогти в конкурсі. Бо конкурсу як такого не було, а була його імітація, внаслідок чого цілий житловий масив віддали в управління російській фірмі "Жилком".

Ні голова КМДА Попов, ні інші чиновники не змогли ясно і чітко пояснити, яким чином вказана компанія перемогла на цьому конкурсі і хто був її суперниками. Олександр Королюк - заступник голови Подільської РДА, яка організовувала конкурс, повідомив з цього приводу наступне:

- Вибір "Жилкому" - це крок в реформуванні ЖКГ. Давайте дамо їм можливість попрацювати. Ми в Подільському районі раді, що приходить ця компанія і ми людей готуємо для цього. Що поганого в тому, що зайшла ця російська компанія?

-  Але чому саме російська, а не польська, фінська чи німецька? Чи був взагалі конкурс?  

- Був конкурс! Був!!! Ми відкрито в пресі, скрізь написали і всі, хто хотів, могли взяти в ньому участь. І конкурс виграла саме ця компанія.

-  А хто ще, крім "Жилкому" брав участь в конкурсі?

- (Пауза)... Я не готовий зараз вам їх назвати. Але, було чотири чи п‘ять учасників, але конкурс виграла саме ця російська компанія.

- А якісь міжнародні компанії ви запрошували до участі в конкурсі?

- Я можу сказати тільки те, що були всі бажаючі, хто хотів взяти участь!

Щоб дізнатися більше про таємничий конкурс з обслуговування ЖКГ Виноградаря, "Українській Правді" довелося направити письмовий запит до Подільської райдержадміністрації. Втім, відповідь на запит довелось буквально видряпувати з чиновників протягом двох з половиною місяців. Оскільки, в райадміністрації знаходили масу причин та пояснень, аби не відповідати на питання щодо проведеного конкурсу.

Як зрештою таки повідомив начальник управління ЖКГ Подільської РДА Микола Дубовик, інформація про конкурс була розміщена в газеті "Шулявка" та на сайті Подільської РДА.

Газета "Шулявка" - не кращий вибір для тих, хто хоче залучити до участі в конкурсі максимум іменитих учасників. А от щодо інформації на сайті райадміністрації, то її могли поставити в мережу і "заднім числом".

Оскільки, в архіві веб-сторінок Google та Яндекс оголошення про конкурс з‘явилося лише минулого місяця, тобто через півроку після його начебто проведення.

Що ж до переможця - компанії "Жилком", то про її роботу вдалося дізнатися багато цікавого.

Ця компанія управляє більшою частиною житлової нерухомості російського міста Ангарськ  (Іркутська область). А також намагається закріпитися на ринках ЖКГ Іркутська та Санкт-Петербурга.

Про те, як жителі Ангарська оцінюють роботу цієї компанії можна почитати на інтернет-форумі цього міста. А ось як жителі Ангарська прокоментували новину про те, що "Жилком" буде обслуговувати киян:

 

Але, як з‘ясувалося, претензії до компанії мають не тільки мешканці її рідного російського міста, а й українська прокуратура. Через місяць після проведеного конкурсу - 3-го грудня 2010р. до Київради надійшов протест Прокуратури Подільського району на рішення конкурсної комісії, яка обрала переможцем "Жилком". У протесті, Прокуратура вимагала від депутатів Київради скасувати результати конкурсу. 

 
 
Згідно з перевіркою прокуратури, для участі в конкурсі "Жилком-Україна" подав список своїх працівників, які будуть обслуговувати Виноградар, однак не надав документів, що підтверджують кваліфікацію цих працівників.

Більше того, коли прокуратура звернулася в службу зайнятості, щоб самостійно з‘ясувати це питання, то  з‘ясувалося, що на підприємстві працює... всього 1 людина. Така ж ситуація і з матеріально-технічним оснащенням, яке потрібно було "Жилкому" для участі в конкурсі. Як виявилося, компанія не змогла надати документів, що підтверджують наявність у неї обладнання для обслуговування житла.

Коли ж прокуратура спробувала дізнатися, які конкурсні пропозиції дозволили "Жилкому" виграти, виявилося, що журнал реєстрації учасників та конкурсних пропозицій працівники Подільської райадміністрації... загубили. При чому, загубили разом з усіма копіями.

Директор "Жилком-Україна" Андрій Дресв‘янський попри наполегливі прохання, так і не захотів  прокоментувати ситуацію навколо конкурсу та подальші плани своєї компанії. Охоронець офісу "Жилкому" повідомив, що Дресв‘янський приходить туди не надовго, тому застати його на місці майже неможливо, а крім директора в офісі більше ніхто не працює.

Примітний факт: офіс "Жилкому" розташований за адресою: вул. Хрешатик, 6 а через стінку, в сусідньому будинку розміщується управління комунальної власності КМДА.

Через обурення громадськості та інтерес правоохоронців, Подільська районна адміністрація була змушена зрештою розірвати угоду з "Жилкомом" на обслуговування ЖКГ Виноградаря.

А тим часом, перший заступник Попова - Олександр Мазурчак заявив, що на реформу житлово-комунального господарства Києва потрібно 20 мільярдів гривень: "Щороку треба вкладати як мінімум 4 мільярди. Це повинні бути не тільки бюджетні кошти, але й інвестиційні, кредитні ресурси", - сказав чиновник.  

Чекаємо нових конкурсів!

 
Дмитро Гнап для УП

powered by lun.ua