Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/4d83218b1b5d2/
Українська правда
Київ

Як домогтися перерахунку тарифу за неякісні компослуги?

18.03.2011  10:10 __ Ірина Балачук

З власного досвіду можу сказати: якщо докласти трохи зусиль і витратити трохи часу, то перерахунку тарифів за компослуги можна добитися.

Звичайно, це не великі гроші, однак відчуття радості, що щось можна змінити, значно більше.

Але про все по порядку.

Коли міська влада восени вкотре заговорила про підвищення тарифів, оскільки вони є необгрунтованими, постало питання, чи обгрунтованою є вартість послуг на той момент.

Якщо влітку ми не надто зважали на температуру гарячої води через спеку, то з приходом холодів митися в ледве теплій воді стало зовсім не комфортно.

Моя сім'я жваво обговоювала вечорами нахабство з боку комунальників, відверто скаржилася і жалілася, але вода від цього гарячішою не ставала.

Тож ми вирішили щодня запитувати у ЖЕКа, чому немає гарячої води. На перший раз - причиною був прорив труби. Надалі диспетчер після з'ясувань "Чи дійсно вода ледве тепла?" спокійно відповідала, що зафіксує звернення.

Звернення фіксували чимало разів, але вода залишалась холодною.

Якось на запитання, що мені робити, адже я плачу за гарячу воду, а натомість не можу зранку помити нормально голову, диспетчер порадила ... підігріти воду у каструлі !

Тобто, холодна вода - це проблема споживача? З киян деруть 13 гривень за куб, а тоді вони повинні ще додатково сплачувати за газ чи електрику, якою підігріли воду!? 

Наступного разу ми попросили заміряти температуру води і зробити перерахунок за неякісно надану послугу. На що диспетчер порадила прийти в ЖЕК і написати відповідну заяву. Мовляв, без неї нічого ніхто робити не буде.

6 січня відповідна заява лежала в ЖЕКу. Після цього упродовж кількох днів приходив слюсар, щоб заміряти температуру води. Міряв він .....рукою (мовляв, спеціального приладу у нього немає), тоді просив градусник для вимірювання температури тіла...

Довелося знову телефонувати до ЖЕКу. Врешті-решт, прилад знайшовся, і жінка, яка прийшла перевірити температуру гарячої води у нашій квартирі, зафіксувала 37 градусів. Це на 13 градусів нижче від норми, і така вода вже вважається холодною.

Тоді нам пообіцяли перерахувати тариф.

Акт про перерахунок від 24 січня забрала в ЖЕКу лише 4 березня (за словами працівника бухгалтерії ЖЕКу, кошти на листи їм не виділяють, а за власний рахунок вона не може всім надсилати).

У папірці йшлося про те, що за той період, коли була холодна вода, будемо сплачувати як за холоду.

Власне, за тих 3 місяці з лишком, коли вода була ледве теплою, ми використали близько 10 кубів. У подальшому, сплачуючи за них замість 15, 93 гривні - 2,87 гривні, зекономимо трохи більше 100 гривень.

Невелика винагорода за випробування "холодною водою", дзвінки до ЖЕКу та витрачений час.

Але ця сума маленька лише в межах однієї квартири. Ймовірно, що недогріту воду отримували й інші кияни.

Тож арифметика проста. У будинку на 100 квартир мешканці переплатили 10 тисяч гривень, у 10 таких будинках - 100 тисяч! А будинків у столиці сотні і тисячі. Виходить, хтось поклав до кишені кругленьку суму!

Крім того, гаряча вода - тільки одна частина "комунального тарифу". Судячи з того, що під нашим будинком не завжди (і не завжди добросовісно) прибирають прибудинкову територію, частину коштів, які ми сплачуємо за цю послугу, просто даруємо. Кому і чому?

Отож, щоб домогтися перерахунку тарифу за гарячу воду, потрібно:

  1. Повідомити диспетчера ЖЕКу про неякісну послугу;
  2. Написати заяву про вимогу такого перерахунку;
  3. Скласти акт про відхилення послуги від норми (разом з представниками ЖЕКу, які прийдуть заміряти температуру води);
  4. Не забувати телефонувати до ЖЕКу, питаючи про долю вашої заяви;
  5. Отримати акт про перерахунок;
  6. Сплачувати менше.

Багато людей скажуть, що зекономлені 100 гривень не варті цього. Але для багатьох ці гроші - суттєва підтримка.

Крім того, якщо підрахувати, кільки грошей ми викидаємо на вітер за рік (два роки, п'ять), закриваючи очі на недогріту воду, холодні батареї, неприбрану територію, аварійний ліфт, то вийде далеко не маленька сума.

Сьогодні міська влада обіцяє зробити перерахунок всім і за все. Чиновники називають чималі суми грошей, які мають повернути мешканцям, - як не 3 мільйони, то цілих 7!

Звісно, можна почекати виконання обіцянок, а можна самотужки прискорити процес. Як кажуть, крапля камінь точить.

Ірина Балачук

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.