Новорічні подарунки, або особливості виселення з домівок у новорічну ніч!

23.12.2010  08:00 __ Олександр Аронець

Метою цієї статті є висвітлення деяких особливостей виселення громадян з гуртожитків у Києві. Цю проблему вже описували багато ЗМІ, показували по ТВ, проте це ніяк не вплинуло на державних виконавців, які продовжують незаконно викидати людей на вулиці.

Отже наріжним каменем є гуртожитки по вул. Баренбойма у Києві. Ці гуртожитки, наразі не закріплені за жодною організацією. Рішенням Київради від 2005 року гуртожитки по вул. Беренбойма передані у володіння та користування ВАТ "Мостобуд", власником якої є Володимир Продівус.

Це рішення очевидно було дуже сумнівним, тому підпало під пильне око управління державної служби боротьби з економічною злочинністю (ДСБЕЗ). Ми натрапили на лист цього управління про те, що при передачі у володіння та користування гуртожитків ВАТ "Мостобуд", у діях посадових осіб КМДА та ВАТ "Мостобуд" вбачаються ознаки службового злочину. 

 
Очевидно, що подальша доля даного листа залишилась без позитивних зрушень. Рішенням Київради від 27 листопада 2009 року, скасовано попереднє рішення про передачу у володіння та користування ВАТ "Мостобуд" даних гуртожитків. Отже ДСБЕЗ мала рацію.

У період, коли ще "Мостобуд" міг формально розпоряджатись гуртожитками, було виселено багато сімей, зокрема "чорнобильців", сімей з дітьми-інвалідами тощо.  

Прикладом людини, яка вже більше 3 років бореться за своє проживання у гуртожитку є Есауленко Вадим. Зокрема суд виніс незаконне рішення, про що пише Київська прокуратура. 

 
У справі суд задовольнив позов ВАТ "Мостобуду" до Есауленка, про виселення останнього на підставі припинення дії договору оренди. У той же час численними виписками Прокуратури, зокрема у тому ж листі Прокуратури Києва від 6 березня 2008 вказано, що у ВАТ "Мостобуд" повноваження на укладення договорів з мешканцями гуртожитків по вул. Беренбойма відсутні, а рішення суду незаконні.

Оскільки ВАТ "Мостобуд" не має права вкладати договори оренди з мешканцями гуртожитків, ВАТ "Мостобуд" є неналежним позивачем у справі, що є порушенням норм процесуального права.

Отже судами апеляційної та касаційної інстанцій, які не задовольнили позови Есауленка, матеріали справи не були досліджені в повному обсязі.

Крім того, незважаючи на рішення Київради про те, що ВАТ "Мостобуд" не має ніякого відношення до зазначених гуртожитків, по сьогоднішній день державні виконавці намагаються виконати рішення суду на користь ВАТ "Мостобуд" відповідно до чого видано виконавчий лист.

А про те, що відповідно до указу президента "Про заходи щодо забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків", необхідно вжити всіх заходів щодо унеможливлення примусового виселення мешканців з гуртожитків, мабуть виконавча служба не чула.

14 грудня 2010 року, державні виконавці намагались зробити "бомжом" же одного мешканця будинку по вул. Баренбойма, однак в 20-градусний мороз,  на допомогу прийшли небайдужі мешканці та представники ВО "Свобода", які фактично й не дозволили вчинити беззаконня.

Ну що ж, можливо  представники виконавчої служби зроблять "подарунок" та прийдуть 1 січня, не залишивши ніяких шансів на порятунок Есауленку Вадиму?

P.S. При дослідженні матеріалів цікавим виявилось те, що незважаючи на рішення суду, незважаючи на незаконність укладення договорів оренди, Есауленку досі приходять платіжки за комунальні послуги.

 
Цікаво з'ясувати правомірність видачі рахунків на сплату комунальних послуг, які надсилає ЖКД "Мостозагін №2", а також кінцевого отримувача коштів.

 
Олександр Аронець, активіст ВО "Свобода", спеціально для УП

powered by lun.ua