Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/4cf78076d04e5/
Українська правда
Київ

Випробування дощем: підтоплені шкільні стелі, стіни й електромережа

02.12.2010  12:40 __ Ірина Федорів

Дирекція школи селища Коцюбинське шукає вільні класи для учнів. Дах школи не витримав перших злив та мокрого снігу.

"Наших дітей перевели в інший клас. А що буде коли наступного дня не буде вільного приміщення? Крапає просто над електродротами, у таких класах включати світло заборонено. Присходинкові снінки мокрі з третього по перший поверх", - пояснює Наталя, мама одного зі школярів.

Дітям з третього поверху доводиться бігати в туалет поверхом нижче. Але й туди вдається потрапити не всім охочим.

"Там черги. Перерви не вистачає. Я не ходжу в туалет. Мені страшно, що я запізнюсь на урок", - зізнається учениця молодших класів.

Навіть ті з молодших, хто достояв в черзі все одно можуть не потрапити в туалет.

"Я забіг а там стоять двоє старшокласників і курять. Мені сказали: "Рулі атсюда". Ну, я й побіг шукати інший туалет", - розповідає першокласник Роман.

Батьки про курців у класах наслухалися та й самі бачили не раз. Але не розуміють, як можна виганяти малечу з туалету, коли інші зачинені через підтоплення.

"Те, що вони там курять мені і вчителька казала. А на вчителів вони не реагують. І я сама малого водила й бачила двоє курили. Але зараз виганяти з туалету малих... Куди ж їм іти? Ми ж не можемо водити їх за руку щоперерви", - дивується мати.

Директор школи намагається вирішити цю проблему й сам неодноразово з майстрами піднімається на дах. Але одним бажанням полагодити всю конструкцію неможливо.

"Треба зробити шатровий дах, вартість якого близько 2 мільйонів. Слава Богу, що сьогодні морозець і проблема припинила своє існування. Як тільки погода зміниться - вона повернеться. Ми єдина школа, яка ще не має шатрового даху. От в ірпінських школах вони є", - бідкається директор школи Ігор Лошицький.

В Ірпіні про проблему школи знають і обіцяють вирішити.

"Я направив туди фахівців, щоб з'ясували причину. Причини незрозумілі. Незрозуміло, чи це неякісна робота, чи це, може, тріснула панель, чи з водостоками проблема. З'ясуємо. Я винесу це питання на бюджетній комісії, яка засідатиме близько обіду", - пояснює начальник відділу освіти головного управління освіти і науки міста Ірпеня Василь Туташинський.

"Шатровий дах не робиться за один день та ще й взимку, будемо дивитися, що можна реально зробити зараз", - додає він.

Фінансування на капітальний ремонт не було впродовж двох останніх років.

Батьки ж і раді б допомогти, але такі кошти пожертвувати не можуть.

"Ми й так здаємо гроші і на нові парти, і на стільці, закуповуємо питну воду в балонах для бойлерів у клас. Робимо ремонти класів. Коштів на дах у нас немає, але нам хочеться, щоб діти були в нормальних, людських, умовах. Ми ж платимо податки і маємо право на бодай мінімальне забезпечення школи наших дітей з боку бюджету", - твердять батьки.

Після засідання комісії з'ясувалося, що дефіцит бюджету складатиме 4 мільйони гривень, отже про шатровий дах для школи і мови бути не може.

"Така в нас держава, люди, на жаль, не платять податки. Треба шукати спонсорів", - сказав Туташинський.

Це не єдина школа, яка потерпає від негоди через брак фінансування на ремонт. Такі школи є у Києві й для батьків та школярів усієї країни це залишається найбільшою проблемою, яку вони самотужки вирішити не в змозі.

Ірина Федорів

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.