Словом, логотип "Інвестиційно-будівельної групи" настільки ж доречний на зібранні людей, які дбають про збереження історичної спадщини, як портрет рейхсюфрера СС Генріха Гімлера на всесвітньому єврейському конгресі.
А тим не менш, портрет, даруйте, логотип з буквами ІБГ (IBG) таки висів!
Теоретики та практики захисту і збереження пам'яток брали чай і каву з рук компанії-спонсора, єдиним відомим комерційним проектом котрого є ультраскандальне будівництво по вулиці Гончара, 17-23 у Києві.
Доповідач з Ватикану на фоні емблеми есесівців-забудовників |
Зараз воно зупинене, й існує судова постанова про призупинення будівельних робіт, котру так і не спромігся скасувати через суд забудовник.
Річ у тому, що стаття 107 Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини вимагає, що будь-які модифікації буферної зони Софії, після внесення об'єкта в Список всесвітньої спадщини повинні бути ухвалені Комітетом всесвітньої спадщини (КВС) ЮНЕСКО.
Спонсор семінару ЮНЕСКО сам свого часу зізнався, що вже завершив свій проект на третину. Іншими словами, "пробашляли" усіх, а от ЮНЕСКО забули, і ця прикрість виявилася досить запізно.
Забудовнику можна лише поспівчувати. Але рейтингова компанія "Кредит-Рейтинг" поспівчувати не змогла і оприлюднила свій діагноз.
"Кредит-Рейтинг" попередила усіх, що ІБГ характеризується дуже низькою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими компаніями. "Існує небезпека дефолту", - прямо сказано у її повідомленні.
Бо не треба забувати про правила забудови буферних зон!
ІБГ ж у відповідь спонсорує семінар. Намагається предстати перед світовою громадськістю в ролі гуманітарного титана, котрий; як діаманти, збирає культурних та наукових діячів по монастирях Катманду та по ватиканських бібліотеках, бережно доставляє в Україну, вдумливими їх промовами годує закоцюблу українську науку.
Та що там українську - ІБГ, ці несподівані меценати, ханенки-терещенки, вони рухають світову пам'яткоохоронну думку вперед, за горизонти!
Насправді ж мета щедрості ІБГ інша - щоб бетонне дітище на вулиці Гончара могло закрити собою горизонт, за благословенням ЮНЕСКО.
Закриттю монстром підлягає і Софійський собор. Висота купола собору 28,6 метрів, а заявлена (тобто мінімальна) висота потвори з гумористичною назвою Fresco Sofia - 36,5 м.
Чорним прямокутником позначено проект ІБГ |
Під час візиту Маковецького до Києва до нього звернулися забудовники з Гончара - і, вуаля, слов'янська душа московського професора почула щось рідне у ІБГ. Було отримано добро. Щоправда, не від імені ЮНЕСКО, а від Маковецького особисто.
Але ІБГ зразу почало козиряти цим дозволом.
Ще раз погляньте на вигляд того будинку, який, за твердженням московського експерта, "не порушує містобудівну структуру району". Вигляд - як у Гулівера серед ліліпутів, причому серед ліліпутівопинився і Софійський собор.
З офіційним, західноєвропейським ЮНЕСКО ІБГ зараз намагається найти спільну мову за допомогою того, що злі язики називають "корпоративний хабар".
Спонсорство подій типу згаданого семінару, де українська сторона щедро приймає іноземних гостей - спроба знайти точки спільних інтересів з бридливим до прямих хабарів керівництвом міжнародної організації.
Після того, як автор хвилину поспілкувався на семінарі з Франческо Бандаріно, директором Центру Світової спадщини, представниця національної комісії у справах ЮНЕСКО (приймаюча сторона) заявила автору, що має нарешті підстави перестати мовчати і розказати усім, від кого він та його колеги отримують гроші, а також повідомила, що не пустить представників "Збережи Старий Київ" на зустріч громадськості з представниками ЮНЕСКО.
Після цього до автора підійшли представники організатора (вони відмовились уточнити, якого саме), і довго вивчали журналістські посвідчення, які їм було надано.
Потім один із них таки зізнався, що представляє Інвестиційно-Будівельну Групу.
Ігор Луценко, активіст громадянської ініціативи "Збережи Старий Київ"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |