"Шедеври" митця Кухаренка охороняє прокуратура?

27.10.2010  16:05 __ Юрій Чуріков

Рік тому "Українська правда", керуючись принципами свободи слова, оприлюднила мою статтю "Хто такий Руслан Кухаренко, або Як "викидають" людей з мерії?".

У той час ще було невідомо чим все закінчиться, а сьогодні це вже кримінал.

Зараз Руслан Кухаренко знаходиться під слідством. Печерський районний суд Києва у вересні 2010 року прийняв постанову про утримання його під вартою. Але зовсім не за ті "художества" заслуженого архітектора України, про які йшла мова минулого року і йтиме зараз.

А мова йдеться про неправомірне звільнення Юрія Чурікова і Олексія Римаря. Справа не закінчена, бо  рішення судів, які вступили у законну силу, продовжує не виконувати його наступник -  в.о. начальника Головного управління охорони культурної спадщини Сергій Новгородський.

Так, у 2009 році були винесені дві постанови Київського окружного адміністративного суду про протиправність наказів про звільнення двох співробітників Управління Чурікова і Римаря.

Ці співробітники були не згодні з протиправними діями Кухаренка, через що були незаконно звільнені.

У серпні, коли було затримано Кухаренка, в  суді, за його довіреністю, було винесено постанову про стягнення з Головного управління охорони культурної спадщини кошти за час вимушеного прогулу незаконно звільненого працівника кошти у сумі 84 тисячі 736, 24 гривні.

Тобто справа Кухаренка вільно користуватися державними коштами з успіхом продовжується його наступником.

Однак протиправно звільнені люди продовжують знаходитися у вимушеному прогулі, рішення судів продовжує злочинно не виконуватися і при новій владі КМДА.

А принцип безкарності посадових осіб за невиконання судових рішень підтримує і прокуратура Києва.

Зокрема, прокуратура Подільського району декілька разів виносила постанови про відмову у порушенні кримінальної справи за невиконання рішень суду. У судовому прядку вони були скасовані, а справу повертали на дорозслідування.

Рішення судів  мали бути виконані ще у 2009 році, але все марно. Держава в обличчі Головного управління охорони культурної спадщини КМДА частину коштів уже виплатила і далі буде виплачувати гроші за вимушений прогул.

Щоправда, у порівнянні з мільйонами нецільового використання державних коштів, яке знайшло КРУ, це сльози.

Зі ЗМІ відомо, що Кухаренка було заарештовано за дії, які порушили вимоги Кримінального кодексу. Саме на такі дії йому і вказували працівники Головного управління охорони культурної спадщини КМДА, яких він у свій час протиправно звільнив, як не зручних.

У період судових процесів Кухаренко, щоб не виконувати рішення судів і умисно не повертати на роботу до управління працівників, які мали певні правові громадянські позиції в охороні культурної спадщини, умисно ліквідував інспекцію державного контролю з охорони культурної спадщини.

Достатньо було просто змінити її назву у штатному розкладі Головного управління.

Тож зараз начебто ніхто не знає, як виконати рішення суду. А державні збитки будуть рости до того часу, поки не буде виконане рішення, або справа не потрапить до європейського суду.

Незважаючи на те, що нова київська влада надала доручення Новгородському, до вирішення питання щодо виконання рішень судів працевлаштувати Римаря і Чурікова, щоб люди змогли працювати та підтримувати свої сім'ї, Новгородський без пояснень причин не виконав цих доручень.

Ані доручення першого заступника голови КМДА Олександра Попова, ані доручення  заступника голови КМДА Леоніда Новохатька.

Але річ зараз не тільки про це.       

Відповідно до постанови Кабміну, на об'єкти культурної спадщини, які згідно з законом є пам'ятками, укладаються охоронні договори.

Районні прокуратури Києва та прокуратура Києва перевіряють роботу Головного управління щодо виконання законодавчих актів і контролю виконання охоронних договорів (захист об'єктів культурної спадщини).

Як зазначено у всіх охоронних договорах, які вже укладено Головним управлінням охорони культурної спадщини, контроль за їх виконанням здійснює відділ інспекції "управління".

Знищення відділу інспекції Головного управління охорони культурної спадщини, а насправді зміна назви відділу у штатному розкладі, юридично позбавило можливості здійснювати контроль за виконанням охоронних договорів.

Тобто, держава втратила контроль над тими об'єктами, на які вже укладено охоронні договори, а Головне управління автоматично ухилилося від контролю ним же підписаних договорів.

Правонаступник здійснення цих функцій юридично і адміністративно не визначений, а відділ інспекції знищено. Тож на усіх власників пам'яток чекає перепідписання договорів, а зараз їх легітимність залишається під великим питанням...

Факт зникнення інспекції вже завдав збитків державі сумами коштів, які виплачуються за час вимушеного прогулу працівникам інспекції.

Але він ще може нанести духовні, естетичні матеріальні та інші збитки (втрата, пошкодження пам'яток тощо), у період відсутності "контролю інспекції Управління" за виконанням вимог охоронних договорів, призвести до негативних наслідків у сфері охорони культурної спадщини, виконання законодавства, втратити імідж історично населеного місця, занесеного до історично населених міст України під №1.

Мабуть, на питання, хто ж такий Руслан Кухаренко є відповідь і в цих діях, але прокуратура береже "шедеври митця" ? 

 
Юрій Чуріков, архітектор, працював начальником відділу інспекції  державного контролю з охорони культурної спадщини Головного управління охорони культурної спадщини КМДА

powered by lun.ua