"І вовки ситі, і вівці цілі", або Чого можна досягти, блокуючи трибуну Київради?

20.07.2010  12:20 __ Тетяна Меліхова

Коли у 2007 році БЮТ блокував трибуну Київради, вимагаючи зниження тарифів, двоє з депутатів нашої фракції - Віктор Наумко та Олександр Бригинець - потрапили з тілесними ушкодженнями на лікарняні ліжка (один з них - зі струсом мозку), але тарифи були знижені.

Сьогодні, коли під час сесії Блок Кличка іде до трибуни для блокування, - секретар Київради Олесь Довгий слухняно припиняє діяльність сесійного засідання, даючи цій "опозиційній фракції" можливість зробити свою частину "роботи".

Яку? Поклювати БЮТ - як свого часу робив на державному рівні колишній президент (і де він тепер?) Віктор Ющенко.

Чому? Тому що Блок Кличка виконує функції "ручної опозиції" Партії регіонів на рівні Києва, основною функцією якої є не боротьба з владою, а критика колег по опозиції.

Після доведення цієї думки стає абсолютно зрозумілою й причина таких різних - і з точки зору перебігу, і з точки зору наслідків - блокувань трибуни БЮТом і Блоком Кличка.

Згадаймо, як це відбувається нині? Посеред одного з питань порядку денного кілька депутатів Блоку Кличка йдуть до трибуни, традиційно вимагаючи переставити наголос з п'ятого слова на третє або видати їм документи порядку денного.

Довгий "намагається переконати" депутатів повернутись на свої місця, не досягає результату і оголошує перерву... у перерві Віталій Кличко спілкується з Олесем Довгим... після чого Кличко отримує слово для гнівної тиради, говорить, що з Київрадою неможливо боротись, і йде відпочивати разом з усіма депутатами Блоку свого імені.

"І вовки ситі, і вівці цілі" - як то кажуть у відомому російському прислів'ї.

У той же час, відвідуючи спочатку інавгурацію, а потім день народження Віктора Януковича, Кличко стверджує, що його політична сила жодних переговорів з Партією Регіонів не веде.

Хоча його соратники повідомляють ЗМІ зовсім інше. Зокрема, Віталію Володимировичу пропонувалась посада голови КМДА, від якої він відмовився через якісь умови...

Заяви "видатних кличківців" говорять і про те, що вони підтримують чиновників Партії регіонів, які окупували всі ключові посади у столиці, стверджуючи, що "з новою владою завжди з'являється надія" та "проводиться низка дій по наведенню порядку - це вже не просто видимість".

От і стає зрозумілим, чому з обранням нового президента Януковича Блок Віталія Кличка у Київраді різко змінив акценти своєї критики. Критика щодо Партії регіонів зникла, зате активно почалася інша - абсолютно незрозуміла нам - критика колег від Блоку Юлії Тимошенко.

Яскравим прикладом цих прийомів стали оцінки "кличками" дій БЮТ на останньому пленарному засіданні Київради.

Так 14 липня БЮТом було заявлено про наміри висловити недовіру Київському міському голові Леоніду Черновецькому та достроково припинити повноваження секретаря Київради Довгого.

Логіка нашої політичної сили проста: кияни самі мають обирати мера, який формуватиме виконавчий орган Київради. А нинішній біло-блакитний склад КМДА абсолютно не відповідає жодному(!) волевиявленню громадян, які мешкають у столиці. Це результат бажання однієї людини - Януковича, який у Києві навіть і не живе.

Натомість, коли БЮТ відмовився брати участь у фарсі, влаштованому Довгим - винесення ним на голосування питання про свою відставку у напівпорожній сесійній залі без внесення питання до порядку денного, а отже й без жодних юридичних наслідків - Кличко миттєво вигукнув, що його фракція "у повному складі підтримала відповідне рішення".

От лише цифри на табло говорять абсолютно про інше: з "кличківців" підтримали відставку Довгого лише 13. 

Фото мобільним телефоном з табло пульту для голосування 
 
Певна, причина цього зовсім не тому, що - як у фракції БЮТ - у Блока Кличка був свій, ще більш жорсткий проект рішення, який передбачав відставку не лише Довгого, але й Черновецького. Такого проекту рішення у "кличків" не було. Тоді в мене залишається без відповіді одне питання: Віталій Володимирович не контролює фракцію свого імені чи свідомо говорить киянам неправду?

Більше того, коли БЮТ звернувся до мера з пропозицією добровільно подати у відставку і розуміючи, що її не буде, почав збирати підписи для висловлення недовіри міському голові Черновецкому та відставки секретаря Київради Довгого серед депутатів сесійної зали, ніхто - ані Партія регіонів, ані Блок Кличка - активно нас не підтримали...

Чому цього разу? Можливо, тому, що Блок Кличка не домовився ще з Партією регіонів про спільну кандидатуру нового секретаря Київради та про перерозподіл керівництва постійними депутатськими комісіями.

Прикро, але доводиться визнавати, що опозиційний БЮТ разом з киянами потрапили у патову ситуацію: до того часу, поки Віталію Кличку та окремим депутатам Блоку Черновецького дозволяють пересувати своїх кілька фігурок на половині шахівниці Партії Регіонів, Києву навряд чи стане краще жити.

Адже для того, щоб змінити ситуацію потрібні підписи та голоси 80-ти депутатів Київради. І проведення місцевих виборів у столиці 31 жовтня 2010 року. 

 
Тетяна Меліхова, голова фракції "Блок Юлії Тимошенко" у Київраді

powered by lun.ua