Гарний настрій, незвичні емоції та приємні спогади отримали всі, хто вирішив приєднатися і допомогти зробити місто ще більш яскравим.
Кажуть, що потреба у людей створювати прекрасне тягнеться з давніх-давен, а сьогодні, за сірими буднями, купою роботи та навчання ми забуваємо створювати щось приємне. До того ж досить довго тягнеться період кризи, сірою та холодною була ця зима, тому потреба в чомусь позитивному та яскравому виникає закономірно.
На суботу обіцяли сильний дощ на цілий день, натомість зранку було яскраве сонце, напевно воно також хотіло побачити свято посмішок. Підготовка до акції "Посміхнись новому дню" почалась з вішання смайлів на дерева Маріїнського парку.
Близько 80 смайлів-тарілок були розфарбовані дітками з дитячих будинків і різними художніми гуртками Києва, зокрема і вихованцями школи під керівництвом Костянтина Скритуцького, автора скульптур "Їжачка в тумані", "Балерини", київської пейзажної алеї та інших шедеврів.
Костянтин Скретуцький |
Під час акції можна було підходити і розмальовувати великі смайли. Малювали всі: від великого до малого, і малювали хто як міг. Кому не вистачало смайлів - малював на папері, додаючи потім свої картини до загальної галереї посмішок.
Найцікавіше було спостерігати за емоціями, які дуже чітко вимальовувались на обличчі людей. Хто проходив повз спочатку дивувався, потім посміхався і починав розглядати смайли на деревах. Одна дівчина досить довго стояла у шоковому стані, і почувши, що їй також можна малювати разом з усіма - втратила дар мови і пішла шукати вільний пензлик. Ті, хто давно був на акції і вже малював ділились своїми емоціями: "на шару пензлики, фарби ще і позасмагати можна".
Гості, хто не хотів малювати, мали змогу поспостерігати за роботою більш ніж 20 сучасних художників, які в цей час розмальовували типовий сірий вуличний об'єкт - лаву.
Художників обрали за конкурсом ескізів, в якому мали змогу взяти участь всі бажаючи. Створення та проведення конкурсу відбувалось завдяки соціальним мережам. Тому серед митців були як професіонали так і аматори, як київські так і іноземні художники. Зокрема у підготовці вуличної галереї посмішок взяли участь французькі художники.
Серед художників панувала атмосфера цілковитого спокою і абсолютно гарний настрій. Усі знайомились, обмінювались між собою посмішками, фарбами, а за півдня - яблуками та контактами.
За цей же час алея Маріїнського парку перетворилась у концентрацію творчих малюнків на асфальті, а сірий паркан стадіону імені Лобановського - на галерею картин. Неабиякої яскравості до свята додала цікава весільна пара, яка проходила повз новоствореної алеї посмішок. Вони вирішили приєднатися і помалювати, залишивши по собі весільний смайл на вуличній галереї Києва.
По завершенню акції всі лави, малюнки та смайли були виставлені на алеї, а всі гості свята мали змогу з ними сфотографуватися і познайомитися більше з авторами цих незвичних шедеврів. Серед гостей одна маленька дівчинка не витримала, і вирішила перевірити лаву на "справжність", врятувало її платтячко те, що лава практично висохла.
Найближчим часом усі бажаючі зможуть подивитися на лави ще раз на щорічному фестивалі "I love Kiev". Після нього вони будуть розміщені біля музею води, а смайли будуть розвішені по місту Києву, зокрема на дитячих майданчиках та у парках.
Організатори також попіклуватися про невеличкий вуличний концерт. На нього завітав сучасний театральний гурт "Happy people", які подарували незабутні емоції, і зіграли за лічені хвилини про те, що життя - яскрава річ.
Серед гостей також був гурт TOPORCHESTRA,(від імені засновника - Сергія Топора) що з'явився несподівано для всіх своїм міжнародним складом, серед яких були також артисти з Німеччини.
Поєднавши багато інструментів у суміш балканської музики з радянською попсою, одеським шансоном, турецькою мелодикою та коломийками, вони створили незабутній настрій для відвідувачів галереї. Окрім музики, вони встигли здивувати своїми талантами тримати трубу на лобі, грати віником на асфальті та іншими цікавими речами.
На досягнутому ініціатори свята "Urban X" зупинятися не збираються, хочуть розфарбувати бетонні колони біля стадіону "Динамо" у рамках днів літньої вуличної культури. А також проводити серію подібних заходів восени та на весні, аби підтримувати постійно гарний настрій та заряджати всіх позитивними емоціями!
Марія Крючок
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |