Але поки що негативне ставлення до будівництва провокує Олексій Бірюкович, який у статті "Будівництво ТЕЦ на березі Дніпра маскують під аквапарк" свідомо перекручує факти, допускає неточності у термінах та інформаційних даних.
Хто знав хоч що-небудь про Олексія Бірюковича як еколога, голову комісії з порятунку берегів Дніпра, голову ініціативної групи з порятунку мало чи не Моря Дощів на Місяці до того часу, поки не почали проектувати аквапарк?
А сьогодні він - відома людина серед таких же, як і він, екологів, для яких справа спасіння будь-чого стає нав'язливою ідеєю. У мене поступово складається враження, що для Бірюковича ці високі звання асоціюються з діагнозом.
Я стверджую це не безпідставно, адже тільки-но наш проект пройшов слухання на містобудівній раді, замість того, щоб детально ознайомитися з проектом та дозвільними документами на нього, наш опонент розпочав бурхливу епістолярну діяльність - куди тільки він не писав: і в Адміністрацію президента, і в Верховну Раду, і в Київраду, і в прокуратуру, і в райраду (мабуть сьогодні він і сам вже не пам'ятає всіх адресатів).
Завдячуючи йому, ми пройшли через низку різноманітних перевірок з приводу порушених Бірюковичем екологічних, нормативних, технічних та багатьох інших проблем.
Ми на півроку зупинилися в погодженні нашого проекту, тому що система у нас така: поки немає висновків перевірок, справа зупиняється.
Але не зумів Бірюкович зупинити процес - у березні 2010 року ми отримали дозвіл на першу чергу будівництва. Це стало новим подразником для "природоохоронця". Цього разу він вдався до простого обману: до підміни техніко-економічних показників проекту та до обману своїх же колег - членів яхтклубу, який межує з майбутнім аквапарком, та жителів мікрорайону шляхом поширення неправдивих відомостей про проект.
Окрім того, Бірюкович знайшов однодумців серед керівництва громадського об'єднання "Свобода", які теж не поцікавилися ні самим проектом, ні дозвільними документами, ні висновками багатьох експертиз, а повірили на слово "екологу та голові численних комісій".
Що ж до інформування громадськості про наші наміри. У листопаді 2009 року "Деловая столица" №45/443 опублікувала матеріали по проекту. Також протягом трьох місяців згідно з порядком громадського обговорення містобудівної документації проводилось громадське обговорення проекту.
Складовою частиною цього обговорення були і громадські слухання, про які згадує Бірюкович. У результаті ми отримали позитивний протокол громадських слухань з обговорення проекту містобудівної документації. Це, звичайно, не могло сподобатись Бірюковичу та його соратникам, і вони розпочали свою діяльність по дискредитації проекту, але із підміною основних показників та термінів.
Наприклад, енергоблок вони назвали ТЕЦ, яка за їхньою інформацією, повинна працювати на мазуті, що в дійсності зовсім не так; ігноруючи закони, поняття прибережних захисних смуг протрактували на свій лад, дезінформували громадськість про так звану небезпеку затоплення території внаслідок реалізації проекту і т.д.
Складається враження, що ні висновки екологічних, містобудівних, правових та інших експертиз для Бірюковича і його соратникам по спільній боротьбі не є вагомим аргументом. Мабуть, у них є інша мета, про яку відомо тільки вузькому колу посвячених, і про яку ми можемо тільки здогадуватися.
Так, на думку Бірюковича, у реалізації цього проекту, головним є не сам культурно-оздоровчий комплекс з критим та відкритим аквапарком, а його супутні (допоміжні) споруди - енергоблок, та багатоповерховий паркінг. На переконання опонента, тільки заради цих допоміжних споруд було затіяно будівництво. І протестує він проти викидів і забруднення Дніпра.
Ми хочемо заспокоїти автора та читачів. Екологічну експертизу проекту готували Інститут гідрогеології, Науково-дослідний інститут гігієни та медичної екології імені Марзєєва, Київська санітарно-епідеміологічна станція та організація "Екоберег".
Колектив вчених ще до початку будівництва провів екологічний аудит території і оцінив вплив майбутньої інфраструктури на екосистему затоки, а також прилеглої території.
По-перше, варто відзначити, що стічні води з паркінгу не будуть забруднювати річну воду, оскільки проектом передбачений відвід води через очисні споруди в місцеву каналізацію.
По-друге, ТОВ "ІА "Вільна Україна" не порушує статті Водного та Земельного кодексів, оскільки всі споруди комплексу винесені за межі прибережних захисних смуг.
Відповідно до проекту берегових охоронних зон, затвердженим рішенням Київради, ширина прибережної захисної смуги в межах нашого землевідведення, складає 20 метрів від урізу води і встановлена вона згідно з проектною документацією, розробленої, проекспертованою та затвердженою в установленому порядку.
По-третє, вже 20 років в цій місцевості доступу до води немає: прибережна лінія та дно затоки непридатні для відпочинку та купання з причин екологічного стану. По сусідству з закритою територією яхт-клуба, до якої вхід стороннім заборонений, було звалище брухту.
Так, сьогодні іде будівництво, і прогулятися поки що тут неможливо. Але через два роки прибережна лінія затоки стане облаштованою набережною і буде доступна для всіх киян.
Вступати в розширену полеміку з Бірюковичем я не вважаю за доцільне. Тим паче, що це вже намагалися робити раніше, але спроби розбивалися об стіну небажання вникнути в проблему: з самого початку він обрав собі мету життя - боротьбу за Дніпро і не менше.
Мета благородна, але не ту ціль обрано. Наш проект повністю відповідає всім нормам, які діють сьогодні в Україні. А от якби Бірюкович звернув увагу на стан екології в рідному яхтклубі, то його зусилля не пропали б даремно. Але, як кажуть, бачить піщинку в оці сусіда, не помічаючи колоди в своєму.
Для довідки. Проект "Культурно-оздоровчий комплекс з аквапарком, торгово-офісними приміщеннями, закладами громадського харчування, паркінгом, зоною відпочинку і стоянкою для човнів на Дніпровській набережній,10, 14 в Дарницькому районі Києва" передбачає будівництво рекреаційно-розважальної зони 39575,40 кв. м (в т.ч. аквапарк 23242,32 кв.м, СПА зона 4068,02 кв.м.), торгівельної зони - 31419,11 кв. м, паркінгу - 68980,70кв.м, енергоблоку - 2725 кв. м, офісних приміщень для управлінського персоналу - 7559,21 кв.м.
На даний час розпочато будівництво 1-ої черги проекту відповідно до отриманого дозволу на виконання будівельних робіт, виданого Інспекцією Держархбудконтролю у Києві.
Закінчується погодження 2-ої черги проекту - проект пройшов та проходить усі належні експертизи та погодження і є повністю екологічно безпечним.
Василь Вергун, директор ТОВ "Інформаційне агентство "Вільна Україна"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |