Але це, за законом при будинкова територія. Право нею розпоряджатися належить винятково мешканцям будинку, яке вони передоручають експлуатаційній організації: ОСББ або ж ЖЕКу. (ЖЕК, щоправда, завжди на боці РДА, тому потрібно організовувати ОСББ, щоб районна влада не брала гроші за паркову на вашій власній прибудинковій території) .
Отже, наразі, схема виглядає так. Будинок добудовують, здають в експлуатацію... І поки щасливі мешканці займаються ремонтом і ще не організувалися (а крім того сподіваються на те, що влада їм допомагатиме, а не шкодитиме), районне КП швиденько трамбує і обносить парканом навколишню територію, захоплюючи значні шматки прибудинкових територій.
Цікаво, що під час "прямої лінії" в одному з видань голова РДА Віталій Сташук, відповідаючи на запитання стосовно законності таких дій районного КП з паркування зробив вигляд, що він не в курсі і обіцяв розібратися.
Другий аспект цієї проблеми - бачачи, що у деяких будинках люди не бажають дивитися на те, як їх обкрадають і організовано чинять цьому спротив, забудовники спільно з владою почали забудовувати мікрорайони так, щоб двір не можна було обгородити - щоб він був проїзним.
Скажімо, повз будинок на вулиці Драгоманова, 6 а щодня проїздить 400 автомобілів зі стоянки вранці і ті ж 400 авто заїздять на стоянку ввечері. І все це проїздить повз дитячий майданчик у дворі, отруюючи дітей.
Міська влада це питання гальмує, порушує кримінальні справи, тягне з ухваленням рішення у Київраді і так далі. Сташук, до речі, обіцяв розібратись і з цим питанням, а також заявив, що він найактивніший прихильник ОСББ і що ні в якому разі не допустить, щоб ОСББ у районі гнобили.
Ще один важливий момент - ми ніби європейська держава, то може давайте поводитися як європейці? А там будують багаторівневі паркінги, а не трамбують під стоянки землі, де мали б бути школи, дитсадки та стадіони.
Потрібними вони стануть тоді, коли стоянок просто на землі не буде, або ж вони коштуватимуть дорожче ніж під землею, або у багаторівневому паркінгу. А поставивши авто на газоні чи проїжджій частині власник взагалі ризикуватиме його позбутися, оскільки штраф за це буде непідйомним
Отоді паркінги почнуть продаватися, тоді буде вигідно будувати їх і на землі, і під землею. Зрештою, заради активізації продажу паркомісць у збудованих паркінгах забудовники могли б суттєво знизити ціну - вал придбання перекрив би витрати. А так очікування якогось спекулятивного зростання ціни зводить нанівець саму ідею цивілізованого паркування автомобілів...
І останній аспект паркувальної теми спальних районів. Близькість Позняків до транзитної траси перетворює проїжджу частину вулиць Ревуцького, Драгоманова та інших у місце відстою великовантажного транспорту.
Ця вантажівка спричиняє незручності водіям, створює небезпечну ситуацію на дорозі і є прикладом кричущої безгосподарності і неуваги влади до того, що робиться у районі. Що казати, якщо навіть навпроти Дарницької РДА ваговози можуть стояти місяцями на проїжджій частині. Чи у Дарницькому районі немає ДАІ, міліції?
Питання, по-моєму, риторичне. Влада - це ми з вами. Ми повинні об'єднатися і змусити місцевих князьків або щось робити, або йти собі геть.
Що може зробити кожен мешканець району, мікрорайону?
Підписати звернення до уряду, президента, Генпрокуратури, яке незабаром з'явиться у консьєржів у тих будинках, мешканці яких зацікавляться темою і готові підтримати рух за облаштування району, за перетворення його у комфортне середовище.
Адже, якщо кожен з нас просто мовчатиме, то якийсь підприємливий чиновник придумає, як брати гроші навіть за стояння ваговозів під нашими вікнами, на наших вулицях, і ми вже ніколи від них не позбудемося. Так і будемо бродити між будинками, автостоянками і ваговозами у районі без зелені, шкіл, стадіонів.
З чогось треба починати. І якщо ви не збираєтесь найближчим часом тікати з країни - включайтесь у рух за перетворення Позняків, Дарницького району, всього Києва, а потім і всієї України на територію комфорту. Ніхто крім нас самих нам не допоможе.
Оксана Тихонович, голова ОСББ "Позняки-комфорт"