У той час як міністр з питань ЖКГ Олександр Попов ухвалює революційне рішення стосовно підтримки ОСББ ( МінЖКГ вирішило розподіляти бюджетні кошти на капремонти тільки серед ОСББ з метою сприяти збільшенню кількості ефективних власників житла і припинення безладу у цій сфері), чиновники на місцях спільно з забудовниками чинять шалений спротив створенню нових ОСББ та нормальній діяльності уже існуючих.
Будинок по вулиці Драгоманова, 6 а у Дарницькому районі Києва почав заселятися наприкінці 2006 року, а ОСББ було створене на початку 2007 року. Однак до цього часу ми не отримали акт передачі на баланс нашого будинку від забудовника - ДБК-4 до ОСББ, як це передбачено законом та постановою Кабміну.
Юридично ми живемо на будмайданчику. Парадоксальна ситуація, коли у людей є документи про право власності на квартири, натомість права власності на землю під будинком та прибудинкову територію їх позбавили.
Наслідком такого зволікання забудовника з оформленням документів стало порушення кримінальної справи дарницькими правоохоронцями за фактом, нібито, захоплення землі.
"Самозахопленою чомусь називають територію, яка нам належить по закону і яку нам через зволікання забудовників, за мовчазної згоди чиновників до цього часу не вдалося оформити юридично, як свою власність. Точно так, ми протягом трьох років намагаємось з'ясувати у забудовника, куди поділись дві службові квартири, які мали бути передані ОСББ", - розповіла голова правління ОСББ Оксана Тихонович.
За її словами, Дарницька РДА у Києві, яка, здавалося б, мала стати на захист мешканців від свавілля забудовника, сприймає ОСББ не як союзника у справі ефективного господарювання, а як опонента, який заважає створювати автостоянки на ділянках де б мали бути зведені дитсадки і школи.
"Наш будинок з усіх боків оточений автостоянками, або ж майданчиками де зводиться житло, натомість, про інфраструктурні об'єкти думати нікому. Точно так, як нікому було подумати, що через двір, де на дитячому майданчику граються діти не може щодня проїздити 400 автомобілів зранку зі стоянки і увечері - назад", - каже Тихонович.
Проблеми ОСББ "Позняки-комфорт" - це стандартні проблеми майже всіх ОСББ. Влада на місцях, поки що не розуміє важливості створення ефективного власника житла. А для цього розуміння не так багато треба.
Достатньо оглянути будинок, який обслуговує ОСББ і кілька сусідніх, де порядкують ЖЕКи - все стане зрозуміло.
Саме тому ОСББ "Позняки-комфорт" у суботу 24 квітня з 10 до 12 години проводить день відкритих дверей, на який запросила представників міністерства, Дарницької РДА, журналістів з метою переконати киян і решту українців у перевагах ОСББ над ЖЕКами.
Переваги ОСББ
ОСББ власними силами збирає кошти з мешканців і розплачується з постачальниками послуг, а решту може витрачати на благоустрій території і підтримання у належному стані будинку.
Передаючи будинок експлуатуючій організації забудовник зобов'язаний передати службові квартири. У випадку передачі будинку ЖЕКу службові квартири ідуть у невідомому напрямку (розподіляються владою). Якщо створене ОСББ - забудовник передає службове житло разом з будинком саме ОСББ і ці квартири ОСББ може здавати в оренду, та мати додаткові кошти на утримання будинку.
ОСББ на відміну від ЖЕКу забезпечує цілодобовий нагляд за нормальним функціонуванням ліфтів, подачею води електрики і всіх інших послуг. Спробуйте у ЖЕКу викликати серед ночі ліфтера чи сантехніка - почуєте багато цікавого у відповідь, натомість всі служби ОСББ будуть підняті у будь-яку мить за потреби.
Мешканці ОСББ можуть дати або не дати дозвіл на розміщення у нежитлових приміщеннях тих чи інших закладів. Наприклад ОСББ "Позняки-комфорт" не дозволило розміщення у своєму будинку продуктового магазину, з метою уникнути бруду та гризунів, які супроводжують такі заклади. Яскраві приклади - по сусідству.
Мешканці ОСББ знають, за що вони платять гроші, їх важче обманути. Якщо ж правління намагатиметься це робити - його можна переобрати, натомість ЖЕК не переобереш.
Мешканці ОСББ "Позняки-комфорт" закликають уряд надати сприяння ефективним власникам житла:
- у якнайшвидшому завершенні процесу передачі будинку та прибудинкової території з балансу забудовників на баланс ОСББ,
- у прискоренні передачі забудовником службових квартир, які, згідно з законом, мають бути передані ОСББ,
- у закритті незаконно порушеної кримінальної справи, стосовно нібито, захоплення землі нашим ОСББ,
- у припиненні тяганини з ухваленням рішення Київради про передачу у власність ОСББ земельної ділянки під будинком та прибудинкової території.
У свою чергу, ОСББ "Позняки-комфорт" готове організувати серію семінарів та круглих столів для представників районної влади та мешканців, які бажають створити ОСББ, з метою сприяти якнайшвидшому втіленню в життя ідей уряду стосовно реформування ЖКГ.
Оксана Тихонович, голова правління ОСББ "Позняки-комфорт"
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |