Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/4ba9c744a17a3/
Українська правда
Київ

Житлове господарство стає небезпечним для життя

24.03.2010  09:03 __ Максим Шкуро

Зима 2009-2010 запам'ятається не тільки сильними холодами та снігопадами, а й численними прикладами розвалу комунального господарства міста.

Травми через засипані снігом подвір'я, аварії на нечищених дорогах, смертельно небезпечні бурульки - і це ще не повний перелік проблем, з якими зіштовхнулися мешканці Києва цієї зими. Наступною може стати руйнація дахів, протікання покрівель та знищення дорожнього покриття. 

Криза міського господарства має системний характер. З 2008 року на розвиток житлово-комунальної галузі районам не виділялося жодної копійки. Наслідки цього відчувають усі райони. Але замість того, щоб шукати винних, потрібно терміново виправляти ситуацію. 

Для підтримання покрівель житлових будинків будь-якому району Києва у належному стані, щороку необхідно проводити ремонт не менше 100 тисяч квадратних метрів покрівель, тобто покрівлі близько 200 будинків. Зрозуміло, що знекровлений районний бюджет, з якого минулого року вилучили програму "Твій дім, твоє подвір'я" просто не може забезпечити такий обсяг робіт.

Зимові опади та несприятливі погодні умови  призвели тільки до погіршення ситуації.

Тільки у Солом'янському районі від танення снігу постраждало 190 будинків. В інших районах ситуація не краща.

Такий стан покрівель збільшує ризик виникнення надзвичайних ситуацій.

Так, 21 лютого близько 6 ранку у житловому будинку № 15 по вулиці Волгоградській, який належить житлово-будівельному кооперативу "Зірка", дах не витримав снігового навантаження, внаслідок чого провалилося близько 50-60 м2  покрівлі.

На щастя, ніхто з мешканців будинку не постраждав. А швидка реакція працівників сусіднього ЖЕКу дозволили уникнути подальшого руйнування. Не маючи жодної бюджетної гривні на ремонт районним службам довелося виконувати роботи безкоштовно, будівельні матеріали збирали, як то кажуть, з миру по нитці.

Ще  одним болючим питанням залишається технічний стан фасадів житлових будинків. Особливо гостро воно стоїть для панельних будинків, яких у районі налічується 360 одиниць. Значна частина таких будинків потребує ремонту міжпанельних стиків або утеплення, оскільки внаслідок тривалої експлуатації панелі втратили свої експлуатаційні властивості.

Надзвичайними зусиллями, без фінансової підтримки міста, району вдається долати ці проблеми.

Але ремонт покрівель і фасадів житлових будинків - це далеко не вичерпний перелік питань, які стосуються технічного стану житлового фонду. Ремонту потребують сходові клітини, внутрішньобудинкові інженерні мережі та обладнання, асфальтове покриття прибудинкових територій, дитячі і спортивні майданчики. Окремим питанням є заміна та модернізація ліфтів, яка за останні два роки фактично припинена.

У результаті, кожен рік бездіяльності, вимагає набагато більших витрат в майбутньому. І, не відремонтувавши дах сьогодні, завтра доведеться робити капітальних ремонт всього будинку. А для цього вже знадобляться мільярди, яких місто наразі немає.

Солом'янська районна влада підготувала та подала до Київської міської державної адміністрації пропозиції щодо проведення першочергових ремонтних робіт у житловому фонді комунальної власності територіальної громади району на загальну суму 38 мільйонів гривень. Необхідно набагато більше, але враховуючи реалії, це мінімум, який дозволить підготуватися до наступної зими.

Питання технічного стану житлового фонду міста має бути одним з пріоритетних у роботі київської міської та районної влади на 2010 рік. І район дуже сподівається, що місто врахує всі наші пропозиції при формуванні бюджету Києва на 2010 рік.

Без цього вже наступної зими ми можемо отримати нові "волгоградські" та масові звернення киян через руйнацію покрівель та інші неприємні проблеми, пов'язані зі зношеністю житлового фонду.   

 
Максим Шкуро, перший заступник голови Солом'янської РДА
© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.