Нагадаємо, що Коцюбинська селищна рада визнала близько ста гектарів лісу деревинною рослинністю, розпаювала його і роздала частину ділянок депутатам селищної ради та близьким до них людям. Більше того, за даними МВС, ліс під Києвом також отримали корінні жителі Дніпропетровська.
Близько двохсот мешканців селища на зборах постановили ініціювати місцевий референдум і скасувати рішення селищної ради. Для ініціації референдуму в селищі потрібні лише підписи п'ятдесяти мешканців.
Громадянська спільнота визнала подальшу переписку з правоохоронними органами втратою часу. Першу ділянку лісу вже вирубали попри звернення до прокуратури, міліції, президента. І вирубав її новий власник Андрій Старовойт - головний ідеолог партії "Пряма дія", члени якої входять до Коцюбинської селищної ради.
Винищення прадавнього лісу й зміну його цільового призначення громада визнала неправомірним й таким, що загрожує екологічній безпеці селища та столиці. Звернення представників селищної ради на рішення зборів не вплинули.
Від імені місцевої влади на зборах до громади звернувся селищний депутат Вадим Кузьмич:
"Якщо ви підтримаєте те, що ліс не входить у межі селища, то ви проти розвитку Коцюбинського", - заявив він.
Зауважимо, що саме представники київського лісництва разом з активістами селища понад півроку складають акти стосовно неправомірної вирубки дерев, та звертаються до правоохоронних органів, щоб врятувати ліс.
У понеділок ініціативна група здає протокол зборів до селищної ради на підпис селищному голові. Він зобов'язаний видати посвідчення уповноваженим представникам громади, які впродовж місяця мають назбирати 900 підписів мешканців, котрі б висловилися за проведення референдуму.
Після того, як десята частина мешканців засвідчить підписом свою згоду на проведення референдуму, триває місяць агітації "за" і "проти". Таким чином за два місяці в Коцюбинському може пройти референдум.
"Місцеві чиновники, як правило, негативно ставляться до ідей громади, які ідуть врозріз з їхніми бажаннями. І не дивно, адже рішення прийняті на місцевому референдумі мають вищу силу, ніж рішення місцевої ради" - аналізує ситуацію Андрій Нечипоренко, адвокат компанії "Наталія Субота і партнери".
"За законом реєстрація ініціативної групи з проведення місцевого референдуму здійснюється головою відповідної ради, який видає свідоцтво про реєстрацію ініціативної групи та посвідчення ініціативної групи.
За великого бажання знайти недоліки у підготовлених документах і відмовити у видачі таких документів - справа юридичної техніки. А поки ініціатори референдуму оскаржуватимуть дії, рішення або бездіяльність голови, проведення референдуму, як свідчить практика, на доволі тривалий час може бути загальмована", - додає адвокат.
До такого спротиву активісти села готові. Вони заявляють, якщо селищний голова буде чинити перепони, то громада оголосить йому і депутатам селищної ради відвід.
14.11.2017, 14:56 Сергій Огородник |
13.11.2017, 11:59 Олександр Вовченко |