Наприклад, за прорив мереж та їх ремонт. Це те саме, що примусити покупця платити за вкрадену по дорозі в магазин ковбасу.
Але ж це не клопіт споживачів! На покриття подібних збитків підприємство мало б взяти кредит, а не включати їх у вартість житлово-комунальних тарифів. І піднімати й піднімати їх вартість. Проте мізки монополістів "Київенергохолдингу" працюють в одному напрямку - як заробити ще більше грошей. Бо не має конкурентів.
У тому числі й в сесійній залі Київради. Так, саме голова правління ВАТ "Київводоканал" (акціонер "Київенергохолдингу") Я.Філатов "чомусь" став головою робочої групи для узгодження проектів рішення щодо відновлення мораторію на підвищення цін на житлово-комунальні послуги.
Думаєте, для того, щоб узгодити - не забувши про зиск "Київводоканалу" - два варіанти мораторію - "Блоку Юлії Тимошенко" та Блоку Кличка? Ні. Для того, щоб про мораторій взагалі забути.
Підкріпившись більшістю від складу робочої групи у вигляді чиновників КМДА, які й погоджували підвищення тарифів, голова правління "Київводоканалу" вніс свій проект рішення - про нове підняття тарифів. І знайшов підтримку 7-ми членів робочої групи. Щоправда, почувши мою вимогу назвати героїв поіменно, хутко закрив засідання робочої групи...
У них вийшло, що мораторій на підняття цін залишиться до кінця цього року, а наступного киянам слід очікувати нового підвищення житлово-комунальних тарифів у 2 етапи. З 1 січня 2010 року на 50 % і з 1 квітня 2010 року - ще на 50 %. Якщо домножити все це на цьогорічні цифри, то вийде, що з 1червня 2009 р. до 1 квітня 2010 р. - менш, ніж за рік - житлово-комунальні тарифи зростуть на 250%!!!
У 2007-му році ціною розбитих голів депутатів від "Блоку Юлії Тимошенко" ми відстояли прив'язку формування тарифів до собівартості. За висновками робочої групи, яка працювала на "Київводоканалі" у 2007 році, тарифи на воду та водовідведення достатньо було підняти на 15-20%, а підняли їх на 85%. Якщо чесно, я думав, що запасу нової ціни вистачить щонайменше на 5 років...
Сьогодні ініціатори підняття тарифів постійно ухиляються від надання депутатам розрахунку собівартості тарифів. Адже, отримавши його, можна було б порівняти закладені там цифри вартості матеріалів, витрат на очищення води, електроенергію, зарплати тощо з наявними в управлінні статистики даними. І я дуже сумніваюсь, що між 2007 і 2009 роком все це здорожчало настільки, щоб виправдати бажання "Київенерго" та "Київводоканалу" підвищити тарифи у 2 з половиною рази!!!
А правильно було б прокалькулювати на всіх етапах технологічного процесу: на всіх водозаборах або ТЕЦах та по всіх маршрутах транспортування аж до споживача.
Наприклад, "Київводоканал" бере воду у кількох різних водозаборах. І собівартість кубометра води різко відрізняється у Деснянському та Дніпровському водозаборах, бо різна якість води у Десні та Дніпрі, а отже й вартість її очистки теж різна. І лише після такої калькуляції можна було б приступати до формування тарифів. При такому підході доходи і витрати стають прозорими.
Однак ані "Київводоканал", ані "Київенерго", ані "Київенергохолдинг" не зацікавлені в контролі коштів депутатським корпусом, особливо, витратної частини. І кияни на сьогоднішній день стали заручниками ідіотської ситуації, коли мусять платити невідомо за що.
Все одно, що ви прийшли у магазин за хлібом, а вам заявляють, що з сьогоднішнього дня хліб дорожчий - бо в магазині хочуть зробити ремонт.
Семен Борисенко, депутат фракції "Блок Юлії Тимошенко", заступник голови постiйної комiсiї Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу