Постійна адреса публікації: http://kiev.pravda.com/columns/4a9f822f09612/
Українська правда
Київ

Вихід Черновецького в народ, або Як мер відкривав міську електричку

03.09.2009  11:45 __ Марися Гичка


У середу у столиці відкривали новий вид громадського транспорту - міську електричку - який перевозитиме людей з лівого берега на правий. Увесь маршрут електрички, яка рухається по Петровському залізничному мосту, займає близько 7 хвилин, що покликане зекономити час жителів Троєщини, які зазвичай стоять у заторах, їдучи через Московський міст на роботу.

Здавалося б, звичайнісінька річ - трохи полегшити життя людям, немає в цьому нічого особливого чи звитяжного. Звичайна справа, якими і повинна займатися влада.

Однак столичні чиновники з відкриття нового коротенького маршруту зробили справжню феєрію. Ще б пак! Адже в цей день на Троєщину заїхав навіть мер Києва Леонід Черновецький.

Журналісти і охочі на власні очі побачити живого і здорового градоначальника мешканці зібралися на вул. Сабурова - саме там розпочиналося відкриття нового маршруту. Точніше його частини - оскільки звідти рухався спеціальний автобус, який підвозитиме людей до електрички.

В очікуванні на мера топталися серед людей його заступник Денис Басс, голова фракції Блоку Черновецького Алла Шлапак та інші чиновники. Радник мера Марта Гримська і Басс вирішували, де краще поставити стенди з картинками маршруту і кафедру, за якою говоритиме мер.

"Ні, ну куди ти на траву? Так не треба. Як він сюди йтиме? Давай з того боку зупинки", - говорив Басс.

"Ні, там місця мало. Хай краще туди. А його ми нормально виведемо", - казала Гримська.

"Я хотів, щоб було видно он ті будинки, щоб на їх фоні", - намагався довести своє заступник мера.  

"З того боку теж будинки. Все буде добре", - сказала радник мера і пішла поглянути, яи добре розставили стенди.

Доки тривали приготування мешканці Троєщини роздивлялися нову автобусну зупинку.

"Ти тільки глянь, яка зупинка. І кіоск поставили, і квиточки повісили.. А табло яке гарне зверху світиться", - говорили захоплені, але їхній ентузіазм розділяли далеко не всі.

"Дівчатка, - зверталися вони до журналістів, - ви скажіть йому, що ж він таке робить? Казав усе для людей.. Хіба ж так? Комуналку нам як підняв, а доходу ніякого. Він такого, звісно, не знає, а нам часом нема на що їсти купити...", - говорили жіночки.

Тим часом у люди вивели мера - як завжди свіжого і засмаглого. Схоже, Черновецький мало орієнтувався в тому, що саме має відкривати, бо Басс вводив його в суть справи просто перед самісіньким виступом мера. Мовляв, гляньте, Леоніде Михайловичу, от що ми зробили: отут ми стоїмо, осюди їхатимуть автобуси, а вже отут сядемо на електричку. Мер хмурився і то серйозно дивився на схеми маршруту, то задумливо поглядав вдалечінь.

 Ми отут, Леоніде Михайловичу. Отут,бачите? А поїдемо сюди...
Далі про те, що має відкрити Черновецький почав говорити керівник КП "Київпастранс" Микола Ламбуцький. Він розповів, що запустили 3 спеціальних автобусних маршрути, які за 16-18 хвилин довозитимуть людей до електрички.

"Їхати будуть недовго, від 16-18 хв до 6-7 хв. залежно від того, де пасажир сідає. Ми знаходимося отут", - показав пальцем на карту Ламбуцький.

"А пробки? Як об'їжджати пробки?" - спитав мер.

Добре, я отут.  А де мерія?
"Ми знаходимося на трасах, на яких немає пробок. Дала займемось продовженням маршруту", - заспокоював директор "Київпастранс".

"А трамвай? - здалося, в Черновецького вмить народилася нова ідея. - У трамвая не буває заторів?"

Ламбуцький розповів, що не буває, бо там особлива лінія, але мовляв, задіяти трамвай поки що не можемо.

Однак, мер, схоже не чув: "А все ж таки, якщо пофантазувати про трамвай - там економії у часі не буде?".

"Звісно, буде, бо трамвай взагалі без заторів їде. Але поки не можемо. Хоча дайте нам кілька днів, і щось зробимо", - сказав Ламбуцький.

Про те, що Черновецький не зовсім розумів, що і до чого, свідчило і те, що своє вітальне слово він читав з аркушика, дбайливо підготовленого.

"Я звертатимуся до киян, які будуть користуватися міською електричкою. Сподіваюся, що вона їм сподобається. Для мене це дуже важливо. Коли проектувалися нові райони в Києві, ніхто з попередньої влади не думав про те, як мешканці нових районів - а це практично мегаполіси -  діставатимуться на роботу і назад додому. Ми в адміністрації поставили багато перед собою -  у тому числі і транспортних - амбіційних завдань. Вирішити їх було дуже важливо. Але багато з них цього року не будуть реалізовані, оскільки з бюджету Києва вилучили 7,5 мільярда гривень - це половина столичного бюджету 2008 року. Сьогодні ми пропонуємо жителям Райдужного масиву і Троєщини за 7 хвилин дістатися правого берега електричкою. А в майбутньому зв`язати воєдино ще й Дарницю, Борщагівку Караваєві Дачі, Протасів Яр, Видубичі. Практично вирішити транспортні проблеми з`єднання правого і лівого берега для мільйонів киян, які живуть далеко від метро", - розповідав мер, поглядаючи на аркушик.

Поговоривши, про важливість нового транспорту і про те, що до нього ніхто так не дбав про простих киян, мер пішов купувати квиток на проїзд.

"Швидкий квиток, 2 рубля", - сказав Черновецький просовуючи гроші у віконце каси.

У автобус до мера журналістів не пустили - лише операторів, але, судячи з фото, їздити в автобусі Черновецькому не дуже сподобалося.

Мер не розуміє, що він робить у такому транспорті? 

В інших автобусах їхали кияни, що хотіли покататися на електричці з мером. За їх словами, під'їзд до станції Городня зробили досить швидко.

"Аж дивно. Десь із тиждень, мабуть працювали. Піску насипали, асфальт положили, газон. Навіть он на болоті дитячий майданчик зробили. Нічого такий. А було ж болото", - горили жінки в автобусі.

На самій залізничній станції на Черновецького чекав справжнісінький натовп - здавалося, люди не так на електричку прийшли дивитися, як на мера - сцена і дівчатка -барабанщиці у легеньких спідничках. Усе було обвішано кульками та на інформаційних табло красувалися емблеми КМДА, мера зустрічали з музикою.

  До відкриття готувалися добряче: кульки, плакати, свіженьки газончики...
Жителі просто ринули на градоначальника - кожен хотів бодай торкнутися. Але перед виступом він таки спустився до простих киян, за традицією, з кількома привітався за руку. Але перед цим поцікавися в Басса: "Це наші активісти?"

"Як ви? Що у вас погано?" - спитав на свою голову Черновецький. І на нього посипалося: і пенсія маленька, і компослуги дорожчають, хтось просив перемонтувати під'їзд,  комусь для щастя лінолему не вистачає, хтось хоче, щоб сходи зробили на гірці, бо не добре видиратися на неї.

Інші просили метро, чи бодай електричку до Лівобережної продовжити. Мер на обіцянки був щирий.

"Квартплату будемо знижувати. Збільшувати не будемо", - вкотре пообіцяв градоначальник.

"Зарплата чи пенсія - то не я вирішую. А ремонт зробимо, зробимо. Сходи теж зробимо. Буде вам електричка до Лівобережки!, - усміхався мер.

Але, ймовірно, спілкування з людьми дуже втомлює, бо Черновецький раптом прокричав: "Дивіться! Я багато зараз можу забути. 15-51 телефонуйте і я все-все врахую! Квартплату не підвищу".

Окремі кияни почали викрикувати, мовляв, що ж ти з нами робиш, безсовісний, ціни ростуть, квартплата росте, тарифи на проїзд ростуть.

"Поселіть своїх дітей на цей загазований майданчик", - із натовпу почувся одинокий, але дуже гучний вигук.

Але його  вмить заглушило гучне і злагоджене "Спа-си-бі!!!" "активістів". А в натовп вмить рушила міліція, намагаючись знайти, хто ж хоче зіпсувати меру свято.

Далі начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин розповів, скільки зусиль і праці було потрачено на реалізацію цього проекту і що це лише перший етап, а далі відкриватимуть нові станції на півкільці і зможуть з'єднати електричкою чи не весь Київ".

Далі слово взяв мер - на це раз без аркушика (видно, зрозумів, що і до чого).

"У мене дуже багато емоцій. У мене є добрі слова на адресу тих, у кого є тут дачіЯ розумію, ми створили проблему з тим, що побудували дорогу. Я по-людськи розумію занепокоєння людей, тепер їм складніше до озера діставатися. Але головне сьогодні інтереси десятків тисяч і сотень людей, киян, мільйонів, які будуть швидко, з гарним, я сподіваюсь, настроєм їхатимуть на роботу і з роботи додому. Але все, що стосується дачників, я враховуватиму в своїй роботі. Запевняю вас! 15-51 - і всі ваші проблеми будуть розглянуті", - сказав мер.

Потім запросив усіх на електричку. Причому поводився так, наче то він сам все зробив, наче днями і ночами отут сам з лопатою і дорогу прокладав, і платформу облаштовував.

Черновецький перерізував червону стрічку і йшов на зупинку поїзда під марш дівчаток-барабанщиць, які вже трохи змерзли, чекаючи на першу особу міста.

 Барабани для мера

Сівши в електричку, мер поділився тим, що не часто їздить на такому транспорті, інша справа у метро: "На метро їжджу постійно".

  Черновецький придбав квиток. І в електричці, здається, почувався зручніше, ніж в автобусі. Щеб пак! Мер же "на метро їздить постійно"
Проїхавшись у такому некомфортному транспорті Черновецький просто вискочив на вулицю. Його не цікавили ні заклики продавців з Петрівки, ні запитання журналістів, які все ще вірили в обіцянку мера дати брифінг.

Але замість пірнути у метро, мер у супроводі охорони перебіг вулицю і скоренько вмостився в шикарний "Ролл-Ройс". За мить автомобіля не стало.

"На тобі! Подивилася на мера. Не встиг вийти, як скочив в машину!" - бідкалася літня жіночка, що так і не добігла до "мера всіх киян", який "просто обожнює бабусь".

P.S. Схоже, бабусь, яких з Троєщини привезли на Петрівку, назад відвозити не збиралися... Ті почали обурюватися, один з керівників ПЗЗ сказав: "Ти там запитай начальника, може назад відвеземо? Бачиш, що тут?" 

Фото з сайту КМДа та "Сегодня"

Марися Гичка

© 2008-2018, Українська правда - Київ
Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на сайт.