М'яко кажучи, дуже дивно поводить себе Київська міська територіальна виборча комісія (КМТВК), яку очолює Галина Білик (Народна партія України).
Як відомо, вже ухвалено постанову про реєстрацію депутатів Київської міської ради від 31 травня 2008 року. Але досі відсутня постанова про результати виборів.
Взагалі, повним абсурдом є той факт, що КМТВК не має свого сайту, а відомості про її роботу розташовані на сайті Київської міської ради.
Це є порушенням всіх законодавчих норм, оскільки цей орган (ТВК) є незалежним від Київської міської ради. Для висвітлення своєї діяльності, ходу голосування, результатів виборів Київська ТВК повинна мати свій власний Інтернет-ресурс.
Відсутні результати виборів, а саме дані щодо кількості виборців, які прийняли участь у виборах по кожній виборчій дільниці. Не оприлюднені офіційні результати стосовно явки виборців загалом.
Відсутній розгорнутий результат електоральної підтримки кожної політичної партії, чи блоку. Ми досі не знаємо яка кількість бюлетенів була визнана недійсними, скільки голосів було віддано "проти всіх".
(Хоча за попередніми даними відомо, що проти всіх проголосували більше 3% киян, що прийшли на виборчі дільниці.)
Отже можемо зробити такий висновок: Київська ТВК є залежною від Київської міської адміністрації, вона не хоче надавати громаді міста всю правду про перебіг та результати виборів.
І, до речі, виникає запитання: якщо на 21 годину в день голосування явка складала менше 48%, то звідки ж взялася остаточний показник на рівні понад 53%?
Можна припустити, що 5% голосів було "дописано", щоб "протягнути" до міської ради такі політичні сили, як Партію регіонів та Блок Катеринчука.
Адже за даними екзитполів, саме вони або не потрапляли до міськради, або були на межі (не забуваємо про похибку в 2%).
Дуже дивує поведінка Комітету виборців України (КВУ) у вищезгаданому контексті. Чому Комітет не реагує на брак інформації? Адже це недержавна громадська організація, основною функцією якої є подача саме об'єктивного аналізу виборчих процесів.
Незрозумілою є поведінка Блоку Юлії Тимошенко, який проводив свій власний паралельний обрахунок голосів. Чому вони не оприлюднили свої результати?
Можливо, немає що оприлюднювати?
Або ж досягнуті якісь сепаратні домовленості в ході переговорів з Леонідом Черновецьким?
Питань набагато більше, ніж відповідей.
Виникає багато запитань і до найбільш потужних засобів масової інформації. Складається враження, що вони зайняли позицію "страуса, що ховає голову у пісок".
ЗМІ уперто не бажають донести до киян реальну картину результатів волевиявлення міської громади.
Особливо це стосується провідних телеканалів України.
Це є дуже дивна позиція, яка абсолютно не відповідає принципам незалежних мас-медіа, так званої четвертої влади... можна припустити, що українські провідні ЗМІ демонструють заангажований підхід у висвітленні політичної ситуації у столиці.
Тепер проаналізуємо можливість розвитку подій у найближчий час у Київраді.
Як ми і передбачали, Блок Черновецького не отримав більшості мандатів у міськраді. Сьогодні інші політичні сили, що потрапили до Київради, мають можливість створити більшість, яка буде протистояти міському голові.
Таку більшість можуть утворити: БЮТ, Блок Кличка, Блок Катеринчука і Блок Литвина.
Якщо зазначені блоки об'єднаються, вони матимуть 63 голоси. Це дасть змогу обрати "свого" Секретаря міськради, а також сформувати та обрати керівний склад постійно діючих комісій Київської міської ради.
Саме таким чином створена коаліція зможе стати дуже серйозним опонентом Черновецькому та його групі.
Задля формування такої коаліції необхідно, щоб блоки Тимошенко і Кличка пішли на поступки блоку Литвина, а саме його лідеру в Києві - Віктору Пилипишину.
В такому випадку, задля створення вищезазначеної коаліції, необхідно, щоб БЮТ, Блок Кличка та Блок Катеринчука, запропонували Віктору Пилипишину посаду Секретаря Київради.
Це було б компромісним кроком. Тільки таким чином вбачається можливість зупинки Черновецького і його сили.
Якщо не буде сформована опозиційна більшість до Черновецького, це призведе до ще більшого хаосу і безладу у столиці, до розкрадання землі й решти столичних ресурсів.
Організатором і лідером переговорів, щодо створення такої більшості, має виступити Юлія Тимошенко. Саме її авторитет повинен відіграти ключову роль.
Якщо Тимошенко зможе створити таку більшість проти чинного мера, це, у томі числі, стане доказом її політичної зрілості...
Отже нам залишається чекати, що все-таки здоровий глузд у Київраді переможе і Київ буде врятований від Черновецького і його політичних соратників.